100-lecie Niepodległej w ZS Nr 2

31.10.2018 12:34

Motyw „Przedwiośnia” i wykład pt. Stefan Żeromski – Przedwiośnie. Droga do wolności, który wygłosiła dr Cecylia Judek z Książnicy Pomorskiej zdominowały wczorajszy wieczór w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich. 

Był to wieczór pt. O niepodległej słowem i piórem – kolejne już wydarzenie w ZS Nr 2 związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystąpili zespół Mirage z utworami „Ojczyzno ma” i „Deszcz, jesienny deszcz” oraz uczniowie szkoły.

Interpretacji fragmentów „Przedwiośnia” dokonali Łukasz Sieklucki i Natalia Rosłon. Natalia zadeklamowała również wiersz pt. Zmartwychwstanie Józefa Mączki, a Kuba Skory wykonał utwory „Ojczyzna” i „Biały krzyż”. 

ZS Nr 2 obchodzi rocznicę odzyskania Niepodległej Polski w szczególnych okolicznościach: w tym roku przypada też 55 rocznica istnienia szkoły. Wcześniej zorganizowano już debatę o patriotyzmie i historii (wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Choszczna), okolicznościową wystawę oraz imprezę sportową pn. Bieg dla niepodległej. Na 9 listopada zaplanowano uroczysty apel. 
M. Gmerek

 

 

Print Friendly, PDF & Email