23 Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej

30.05.2018 14:16

Po raz pierwszy Choszczno znalazło się na mapie Wędrownego Festiwalu Kultury Ukraińskiej, który rozpoczyna się jutro w Kołobrzegu, a kończy w niedzielę w Choszczeńskim Domu Kultury. Organizatorami  koncertu w Choszcznie są Fundacja Prosvita,  Powiat Choszczeński oraz Urząd Miejski w Choszcznie. Wystąpią  wykonawcy z dużym dorobkiem artystycznym, od lat koncertujący w Europie i na świecie.

Zespół „Soneczko” działa przy Miejskiej Szkole Sztuki Choreograficznej w Żytomierzu. Zaprezentuje tańce ludowe – głównie ukraińskie, ale także mołdawskie, polskie czy greckie.

Repertuar zespołu „Kozackie zabawy” stanowią ukraińskie pieśni ludowe z przewodnim motywem pieśni o kozakach. Ale też współczesne kompozycje, utwory klasyczne, arie i ukraińskie romanse. A wszystko to podane z humorem, nawet autoironią.

„Haydamaky”  to ukraiński zespół folk rockowy od prawie 30 lat  grający mieszankę ska, reege, dubu i rocka i tradycyjnej muzyki ukraińskiej.  Zespół realizował wspólne projekty z polskimi artystami m.in. z zespołem Voo Voo, Kamilem Bednarkiem i Andrzejem Stasiukiem.

Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła ukraińskiego.

Print Friendly, PDF & Email