28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14.01.2020 13:18

Trudno wyobrazić sobie styczeń bez kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywa powołana do życia przez Jerzego Owsiaka rok rocznie rozgrzewa serca milionów Polaków i nie tylko w kraju i na całym świecie. Podczas finałów licytowane są „Złote Serduszka”, „Złote Karty Telefoniczne” oraz upominki podarowane przez ludzi z Polski i świata na rzecz Fundacji.  Od pierwszego finału WOŚP zebrała ponad miliard złotych. Podczas pierwszej edycji, która odbyła się 3 stycznia 1993 roku, na leczenie chorób serca wolontariuszom udało się zebrać niemal 2,5 mln zł.

W niedzielę 12 stycznia orkiestra zagrała już po raz  28. Zarząd Powiatu Choszczeńskiego włączył się aktywnie w inicjatywę, przekazując na licytację dwa złote „Talizmany na Szczęście”.  Jeden powędrował do Choszczeńskiego Domu Kultury i tam właśnie został wylicytowany za rekordową sumę 3000 zł. Licytację wygrali państwo Lidia i Andrzej Polak. Drugi talizman został przekazany do sztabu orkiestry w Drawnie, tu licytacja zakończyła się przy kwocie 450 zł, a złote serduszko powędrowało do Andrzeja Konopelskiego.  Na oficjalną informację dotyczącą zebranej podczas tegorocznego finału sumy musimy jeszcze zaczekać. Wiadomo, że w choszczeńskim sztabie udało się zebrać ponad 77 tyś zł. Mieszkańcy Drawna i okolic także nie zawiedli, suma 22,589 zł pokazała, że mieszkańcy gminy Drawno mają gorące serca.