Poetycki debiut w Choszcznie

04.09.2018 13:05

Roman Szymański – muzyk i poeta z Choszczna zadebiutował tomikiem poezji pt. Z mózgu podczas tegorocznej 8 już edycji „Korytowskiej Nocy Poetów”. Od czasów licealnych komponuje muzykę, a samodzielną poezję pisze od ok. 5 lat. Zaczął od tekstów do swojej muzyki. Jest również autorem tekstu piosenki do choszczeńskiej odsłony akcji „One Billion Rising”. W Choszcznie działa założony przez niego zespół rockowy Marteon. Roman Szymański przygotowuje również album poezji śpiewanej wspólnie z chórzystką Akademii Morskiej Zuzanną Podlas z Choszczna (pracują razem w projekcie pn. Na Bok Off).  

Podczas tegorocznej Korytowskiej Nocy Poetów swoje wiersze zaprezentowało prawie 30 autorów z Polski i Niemiec.  Najmłodsza uczestniczka miała 17 lat. Nastrojowy wieczór  w sali lustrzanej Choszczeńskiego Domu Kultury urozmaicony poezją śpiewaną prowadzili Piotr Pawłowski i Grzegorz Haciski. W małej galerii ChDK swoje obrazy zaprezentował Wiesław Kowalski – malarz kopista z grupy malarskiej Indygo działającej w Kołbaskowie. 

W tym roku, już po raz drugi nastąpił finał konkursu pn. Laur Nocy Poetów. To konkurs przeznaczony dla uczniów, który odbywa się w czasie roku szkolnego. Młodzi poeci otrzymują certyfikaty i wyróżnienia. Korytowska Noc Poetów to inicjatywa Fundacji Wspierania Kultury z Recza, wspierana m.in. przez Powiat Choszczeński. 
M. Gmerek

 

Print Friendly, PDF & Email