20.08.2019 15:18

Dzisiaj w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Starosta Choszczeński Wioletta Kaszak, Wicestarosta Paweł Szuber, Skarbnik Powiatu Elżbieta Rybka-Markiewicz oraz Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek podpisali umowę w sprawie partnerskiej współpracy przy realizacji projektu pn. Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego.

Przedsięwzięcie zakłada budowę systemu teleinformatycznego oraz zakup sprzętu
i oprogramowania niezbędnego do uruchomienia e-usług umożliwiających obsługę mieszkańców i przedsiębiorców Pomorza Zachodniego w zakresie spraw dotyczących procedur administracyjnych związanych z szeroko rozumianą gospodarką przestrzenną. Oznacza to dostęp do baz danych przestrzennych, map, ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenów i wielu innych zbiorów za pośrednictwem komputera.

Celem głównym projektu jest ułatwienie dostępu obywatelom, osobom niepełnosprawnym, przedsiębiorcom i instytucją do nowoczesnej elektronicznej administracji w zakresie e-usług administracji samorządowej związanej z infrastrukturą informacji przestrzennej na terenie województwa zachodniopomorskiego.

W ramach projektu zostanie również wykonana cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych w powiatowych ośrodkach geodezji i kartografii, modernizacja
i dostosowanie istniejących baz danych, a także tworzenie danych przestrzennych wchodzących w skład państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, między innymi: Bazy Danych Obiektów Topograficznych 500 (BDOT500), Ewidencji Gruntów i Budynków (EGiB), Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu (GESUT), Bazy Danych Szczegółowej Osnowy Geodezyjnej (BDSOG) oraz innych danych o charakterze przestrzennym.

Projekt ten jest projektem systemowym województwa, realizowanym przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego.

Całkowita wartość projektu to około 56 mln zł. Szacunkowy koszt realizacji projektu dla Powiatu Choszczeńskiego wyniósł 1 796 502,20 zł, w tym wkład własny 123 769,07 zł.

info. Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru