Dzień Osadnika i Kombatanta w Drawnie

12.02.2019 11:33

Wprowadzeniem pocztów sztandarowych oraz Apelem Pamięci rozpoczęto wczorajsze obchody Dnia Osadnika i Kombatanta w Drawnie. Jak co roku delegacje z całego powiatu złożyły symboliczne wieńce i wiązanki pod „Pomnikiem Poświęconym Tym, Którzy Przywrócili tę Ziemię Macierzy”. Powiat Choszczeński reprezentował Wicestarosta Paweł Szuber, Członek Zarządu Powiatu Choszczeńskiego Andrzej Konopelski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego Jan Kuźmiński.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Sali Biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury, tam Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski uhonorował osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla Gminy Drawno. Odbył się również koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego „BA-ROCK”.