Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w ZS 1 i 2

23.11.2018 13:36

Od przyszłego roku szkolnego kandydaci do Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego będą mogli kształcić się w następujących kierunkach: technik mechanik  i technik pojazdów samochodowych, technik logistyk, technik informatyk i technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz.  Wczoraj w ZS Nr 1 i 2 zakończył się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych.  Przyjechali kandydaci z całego powiatu, którym zaprezentowane zostały kierunki i pracownie szkół. Oferta Zespołu Szkół Nr 2 to: technikum handlowe, technikum ochrony środowiska, technikum budowlane oraz branżowa szkoła zawodowa I stopnia. 

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego. 

ZS Nr 2 oprócz spotkań z młodzieżą szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zorganizował konkurs dla uczniów swojej Branżowej Szkoły I Stopnia, spotkania z pracodawcami i doradcą zawodowym. 

Oprócz „Dni prezentacji zawodowych” ZS Nr 1 przygotował m.in. konkurs na plakat w zawodzie „technik żywienia i usług gastronomicznych”, gazetkę szkolną o zawodach technik pojazdów samochodowych i technik mechanik oraz warsztaty z doradcą zawodowym pt. Poznaj siebie i swoje umiejętności”.  

więcej: 

https://zschoszczno.edupage.org/news/? 
fot. A. Domańska, ZS Nr 1
 

Print Friendly, PDF & Email