Finał Pucharu Polski w Kajak Polo

25.07.2018 12:30

Drużyny Kajak Polo Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych w Choszcznie zajęły medalowe pozycje wszystkich rozgrywek 3 edycji Finału Pucharu Polski. Międzynarodowy Puchar Polski to cykl, który składa się z trzech zawodów. Pierwsze odbyły się w maju w Leśnej, drugie w czerwcu w Kaniowie, a finał – w miniony weekend w Choszcznie.
W sumie uczestniczyło w nich prawie 60 zespołów z Polski, Czech, Węgier i Litwy.
W najbliższą niedzielę kadra Polski, a w tym zawodnicy MOSW w Choszcznie wylatują do Kanady na Mistrzostwa Świata w Welland. Wystartują tam 4 drużyny: seniorzy i seniorki oraz męska i żeńska reprezentacja zawodników do 21 roku życia.
Następna impreza na boiskach Kajak Polo w Choszcznie to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w drugiej połowie sierpnia. To najważniejszy turniej dla młodych sportowców, ponieważ jego wyniki  są zaliczane do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Wezmą w nich udział zawodnicy z województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego, w tym 3 – 4 drużyny z choszczeńskiego MOSW.
Najważniejszy turniej Kajak Polo w tym roku, czyli Mistrzostwa Polski Seniorów już za kilka tygodni w Choszcznie: 1 – 2 września.
M. Gmerek
fot. A. Kępińska, W. Urbaniak

Wyniki 3 edycji Pucharu Polski:
1 dywizja:
1 UKS SET Kaniów A
2. UKS SET Kaniów B
3. MOSW Choszczno
2 dywizja:
1 UKS SET Kaniów
2. MOSW Choszczno
3. LUKS Kwisa Leśna
3 dywizja:
1  MOSW Choszczno
2. LUKS Kwisa Leśna
3. UKS Kliniska
PANDA CUP (Puchar Polski dzieci, rocznik 2006 i młodsi):
1  Powiśle Warszawa
2. MOSW Choszczno
3. LUKS Kwisa Leśna

Print Friendly, PDF & Email