„Gramy na 4 ręce” XVI Festiwal Fortepianowy

15.04.2019 12:34

Za nami XVI Festiwal Fortepianowy dla szkół muzycznych I stopnia Polski Zachodniej i Północnej „Gramy na 4 ręce”. Podczas dwudniowego Festiwalu jury w składzie: prof. Andrzej Tatarski – AM Poznań, mgr Jolanta Reszelska – ZSM w Pile oraz mgr Alina Stawicka – ZSM i POSM w Poznaniu przesłuchało 15 duetów podzielonych na 2 grupy.  W grupie I (młodszej) Nagrodę Starosty Choszczeńskiego z rąk Wicestarosty Pawła Szubera odebrał duet z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia we Wrocławiu – Julia Borkowska i Sophie Büning, Nagrodę Burmistrza Choszczna przyznano Małgorzacie Broda i Lenie Paczek – również reprezentantki OSM we Wrocławiu. W grupie I przyznano również wyróżnienie, które otrzymał duet z PSM I stopnia w Międzyrzeczu – Patrycja Oleksak i Igor Oleksak. W grupie II (starszej) I miejsce i Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego otrzymali uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koszalinie – Natalia Czapka i Martyna Słobodzian. Nagrodę Starosty Choszczeńskiego i II miejsce wywalczył duet reprezentujący również OSM w Koszalinie Maja Chmielewska i Maria Młynarczyk. Miejsce III ex aequo jury przyznało duetowi z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Choszcznie – Izabeli  Iwanickiej oraz Szymonowi Skwirut, oraz uczniom Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gorzowie Wlkp. Brunowi Pałys i Nikodemowi Zalewskiemu.  W Grupie II przyznano również wyróżnienia, które otrzymały duety: Barbara Pominkiewicz i Maja Pominkiewicz – PSM w Słupsku Filia w Sławnie, Jagoda Demianczuk i Maria Tasak – PSM w Choszcznie, Julia Młynik-Krakowiak, Antonina Mężykowska – PSM w Choszcznie oraz Zofia Biały i Michał Jasiński – PSM w Stargardzie.

„Jury podkreśla bardzo dobre przygotowanie organizacyjne imprezy oraz pełną życzliwości, sympatii i serdeczności atmosferę festiwalowych przesłuchań, warsztatów i wykładów”.

Organizatorem wydarzenia była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Choszcznie na czele z dyrektorem mgr Włodzimierzem Kubackim. Patronat nad wydarzeniem odjęli: Minister Kultury i Dziedzictwa narodowego, Marszałek Województwa zachodniopomorskiego, Starosta Choszczeński, Burmistrz Choszczna oraz centrum Edukacji Artystycznej.