Jedziemy dla taty

02.07.2018 15:08

Znakomite widowisko, sportowa rywalizacja i kolejna udana impreza za nami. Wystartowało 47 ekip rajdowych. Pierwszy popis swoich umiejętności dali podczas prologu w Choszcznie.

W strefach kibica zebrało się wielu amatorów widowiska, a dyrektor rajdu i jednocześnie komentator Maciek Raczewski zadbał o gorącą rajdową atmosferę 1. Rajdu 111 Jezior Memoriału Adama Andriaszkiewicza w ramach 3 rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej.

– Potencjał na organizację rajdów w powiecie choszczeńskim okazał się ogromny – ocenił imprezę M. Raczewski. – Otrzymaliśmy naprawdę wielką pomoc od współorganizatorów: Powiatu Choszczeńskiego i gmin Choszczno, Krzęcin i Bierzwnik. Były świetne strefy kibica, zwłaszcza w Rakowie, na miarę Mistrzostw Polski. Dodał, że bardzo pozytywne oceny imprezy spływają do niego od zawodników.

Pod hasłem „Jedziemy dla taty” w rajdzie wystartowali z sukcesem Maciej Andriaszkiewicz i Paweł Andriaszkiewicz (Maciej za kierownicą) – Citroenem Saxo VTS zajęli 3 miejsce w trzeciej klasie i 16 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Do prologu ekipy startowały na ul. Wolności przy skrzyżowaniu z Jagiełły. Na parkingu przy ZBS rajdowcy pokazali slalom wokół beczek. Dalej prosto do świateł i w drodze powrotnej dwie szykany  –  krótkie zakręty następujące bezpośrednio za sobą.  W niedzielę startowali na trzy tzw. oeski: w Zieleniewie, Rakowie i Rębuszu z parku serwisowego na pl. Witosa. Każdą „oeskę”przejeżdżali trzykrotnie.

Zaliczyli w sumie 9 odcinków i prolog. Dokładne wyniki cząstkowe i generalne można zobaczyć: http://www.speedzone.pl/wyniki/?rajd=50, a wkrótce na stronie rajdu: http://www.rajd111jezior.pl/

Arek Tyc i Adrian Bieńkowski (Subaru Impreza STI Ra) otrzymali nagrody specjalne: nagrodę Starosty Choszczeńskiego Wioletty Kaszak za najszybszy czas w klasyfikacji generalnej: system bezpieczeństwa HANS, chroniący kierowców przed uszkodzeniami głowy i kręgosłupa.

– Pani Starosta daje nam nowy znak, że podstawą w naszym sporcie jest bezpieczeństwo – powiedział Maciej Raczewski.  Telewizja E-cho ufundowała kierownicę rajdową RSR Carbone 350 za najszybszy czas w prologu, który uzyskał ten sam team. Są aktualnymi Mistrzami Polski Zachodniej.

Dyrektor rajdu dziękował również jego sponsorom, którymi byli: Stacja Kontroli Pojazdów w Bierzwniku, Stacja Paliw Autotank z Choszczna, Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy w Choszcznie, Telewizja E-cho, TOM-BRUK z Choszczna,  Prymas sp.j. Krzysztof Prymas z Bierzwnika, 2 x 3 z Krzęcina, PPUH Zbigniew Resiak, Wod-Gaz Bis z Krzęcina, ZPM „Ozimek”, Malms, „Wabud” s.c., FOLL-TRANS Krystyna Follendorf, Jerzy Follendorf oraz Pani Janina Kmetyk.
M.Gmerek
fot. R. Cichowska, A. Mazurczak, M. Gmerek, W. Urbaniak

 

 

Print Friendly, PDF & Email