Majówka na Sportowo 2019

14.05.2019 14:26

Prawie 500 zawodników i zawodniczek wystartowało w sobotnich zawodach podczas tegorocznej „Majówki na Sportowo”. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w IV Terenowym Biegu Przetrwania, Marszu Nordic Walking Aktywnych oraz Mini E-Cho Biegu Przetrwania dla Dzieci. Organizatorami wydarzenia było Klub Sportowy „Aktywne Choszczno”, UKS „Junior” Suliszewo oraz Starostwo Powiatowe w Choszcznie.

Wszystkim dopisywał świetny humor, a pogoda była sprzyjająca. Z niewielkim opóźnieniem bo po godz. 9.00 wystartowali najmłodsi uczestnicy zawodów. Mieli do pokonania dystans z mini przeszkodami o długości 1 km. Każdy z uczestników z uśmiechem na twarzy przekroczył linię mety. Następnie wystartowali chodziarze w Marszu Nordic Walking Aktywnych. Jako pierwsza dystans 6 km pokonała Katarzyna Zgraja ze Świnoujścia z czasem 00: 41:20, tuż za nią linię mety przekroczył Krzysztof Butryn z KS Aktywne Choszczno z czasem 00:41:31. Na podium również stanął Krzysztof Bielański ze Stargardu reprezentujący klub CRONIMET.PL. Jego czas wynosił 00:42:10. Zawodnicy Terenowego biegu przetrwania wystartowali dokładnie o godzinie 13. Zmierzyli się z torem przeszkód oraz dystansem 7 kilometrów. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Skórski z Myśliborza, a jego czas wynosi 00:35:24. Na drugiej pozycji uplasował się Marcin Palczarski z klubu „DZIKIE DZIKI GORZÓW”, który wyznaczony dystans z przeszkodami pokonał w czasie 00:36:14. Zaledwie 10 sekund później przybiegł Kamil Urbański z klubu „NEXTREME / 17 WBZ MIĘDZYRZECZ”. W kategorii Powiat Choszczeński pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Marcin Filipek. Spośród kobiet wyróżniły się: Agnieszka Rynkiewicz,  Blanka Lachowicz i  Paulina Konieczna. Puchary oraz nagrody zwycięzcom zawodów wręczyła Starosta Choszczeński Wioletta Kaszak wraz z mjr Radosławem Lewandowskim – Zastępcą Dowódcy Dywizjonu Artylerii Samobieżnej. Żaden uczestnik nie został pominięty, wszyscy dostali medale okolicznościowe.