MISTRZOSTWA POLSKI W NARCIARSTWIE BIEGOWYM

19.03.2019 15:32

W dniach 12 – 14 marca 2019 roku w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski Sprawni – Razem w Narciarstwie Biegowym, w których udział wzięła 4-osobowa reprezentacja SOSW w Suliszewie, zdobywając 5 medali – 2 srebrne i 3 brązowe.

W grupie chłopców młodszych Kamil Obrzud wywalczył 2 medale: srebrny w biegu na 2 km i brązowy w biegu sprinterskim na 1 km. W grupie chłopców starszych Maciej Chrobot zdobył 3 medale: 2 brązowe w biegu sprinterskim na 1 km oraz w biegu na 2 km. Srebrny medal – w sztafecie 3 x 2 km. Adam Pluciński zdobył srebrny medal w biegu sztafetowym na dystansie 3 x 2 km Bartek Soroka dwukrotnie uplasował się na 8 miejscu w biegu sprinterskim na 1 km oraz w biegu na 2 km.

Reprezentanci SOSW w Suliszewie już od 25 lat uczestniczą w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Biegowym.  Ciężka praca, determinacja oraz samodyscyplina zaowocowały wieloma medalami złotymi, które zdobyli absolwenci szkoły: Aleksandra Gniadek, Daria Babińska oraz bracia Patryk i Konrad Kamińscy, srebrnymi i brązowymi.