Mistrzostwa w Biegu na Orientację za nami

08.04.2019 13:12

Za nami II Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w Biegu na Orientację na dystansie średnim, 4 runda XXVI Mistrzostw Pomorza i Kujaw oraz II Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację. W dwudniowych zawodach uczestniczyło ok 140 zawodników w wieku od 6 do + 65 lat z naszego powiatu oraz ze Szczecina, Wałcza, Stargardu, Młoch, Jeleniej Góry,  Złocieńca, Wrocławia i Warszawy. 

Zawody odbyły się na nowych trasach (mapach) BnO, które powstały dzięki współpracy Powiatu Choszczeńskiego z Gminą Drawno i Nadleśnictwem Głusko.

Sobotnie biegi zorganizowano na leśnych trasach w Leśnictwa Jaźwiny. Uroczyste zakończenie i wręczenie medali odbyło się na polu biwakowym Sówka.

W niedzielnym biegu sprinterskim frekwencja i pogoda dopisały. Trasa wyznaczona malowniczymi uliczkami w centrum Drawna była wyzwanie dla zawodników i przyciągnęła grono kibiców.  

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Klub Sportowy Aktywne Choszczno. Powiat Choszczeński włączył się w realizację zawodów przekazując dotację na ww. cel.  

Print Friendly, PDF & Email