Aktualności
Nowe formularze do „małych grantów” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 25 maja 2016 09:16Zgodnie z ostatnią nowelizacją Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do tzw. "małych grantów" od 10 maja br. obowiązują  nowe druki w trybie uproszczonym. Wprowadza je Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 kwietnia 2016 r. w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego.

Czytaj całość…
 
Dęby Powiatu Choszczeńskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 23 maja 2016 13:31

W miniony piątek odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień promocyjnych „Dęby Powiatu Choszczeńskiego”. Ideą przedsięwzięcia było wyróżnienie osób fizycznych, prawnych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, organizacji pozarządowych oraz instytucji działających na terenie powiatu choszczeńskiego i poza nim, które w szczególny sposób przyczyniły się do promocji i rozwoju naszego powiatu. Wyróżnienie przyznawanie było w następujących kategoriach: gospodarka i przedsiębiorczość, sport, kultura i sztuka, działalność społeczna osobowość powiatu choszczeńskiego oraz przyjaciel powiatu choszczeńskiego.

Czytaj całość…
 
XVIII Konkurs Historii Regionalnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 23 maja 2016 14:08

XVIII Konkurs Historii Regionalnej „ Czy znasz swój powiat” pod hasłem „ Oflag II B Arnswalde. Jenieckie Losy”, który odbył się w miniony piątek cieszył się sporym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego powiatu. Konkurs odbył się w kilku etapach: pisemnym, ustnym, a także praktycznym, który przeprowadzony został na terenie Jednostki Wojskowej w Choszcznie.  Wizyta w choszczeńskich koszarach była również okazją do złożenia kwiatów pod pomnikiem pamięci ofiar Oflagu II B w Choszcznie, a także zapoznania się ze specjalistycznym sprzętem wojskowym… Wyniki konkursu niebawem, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Czytaj całość…
 
PARA taneczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 23 maja 2016 13:39

21 maja br. odbyły się kolejne eliminacje w ramach Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego – Wojewódzki Przegląd Taneczny. Blisko 180 uczestników zaprezentowało swoje umiejętności na deskach Choszczeńskiego Domu Kultury. Eliminacje odbyły się w 3 kategoriach wiekowych, tj. 7-10 lat, 11-15 lat oraz powyżej 15 lat. Jury w składzie: Delfina Pawłowska, Joanna Kukiełka oraz Anna Fic – Łasowska było pod ogromnym wrażeniem poziomu przygotowania wszystkich zespołów. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ale trzeba było wyłonić tych najlepszych.

Czytaj całość…
 
IV Konferencja Pedagogów w Suliszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 23 maja 2016 11:58

18 maja br. w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie odbyła się IV Konferencja pedagogów pn. „Aktywność fizyczna i artystyczna dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie”. Z ogromnym zaciekawieniem zaproszeni goście wysłuchiwali wykładów, które wygłosili: Iwona Radlińska – wykładowca w Katedrze i Zakładzie Zdrowia Publicznego Pomorskiego Uniwersytety Medycznego, Wiesława Zott – pedagog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Choszcznie oraz Czesław Kozak – nauczyciel wychowania fizycznego w OSzW w Suliszewie. Ogromną niespodzianką dla uczestników konferencji był  występ artystyczny przygotowany przez wychowanków ośrodka.  W konferencji udział wzięła wicestarosta Wioletta Kaszak oraz pedagodzy z placówek oświatowych działających na terenie powiatu choszczeńskiego.

Czytaj całość…
 
Obwieszczenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
środa, 18 maja 2016 12:33

Zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.jedn. Dz.U. z 2016 r. poz. 353) Zarząd Powiatu w Choszcznie zawiadamia wszystkich zainteresowanych, że został opracowywany

projekt
„Strategii Rozwoju Powiatu Choszczeńskiego na lata 2016-2030”
wraz z prognozą oddziaływania na środowisko


Projekt ww. dokumentu wraz z niezbędną dokumentacją sprawy oraz opracowaną prognozą oddziaływania na środowisko dostępny będzie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Choszcznie - w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych (projekt Strategii), oraz w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Choszcznie (prognoza do projektu Strategii) w dniach roboczych w godzinach od 7:30 - 15:30 oraz na stronie podmiotowej www.spow.choszczno.bip.net.pl w dziale ogłoszenia.

Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka w Barnimiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
wtorek, 10 maja 2016 06:36

Czytaj całość…
 
Powiatowy Rzecznik Seniorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
wtorek, 17 maja 2016 13:00Uprzejmie informuję, iż Pani Irena Rękawiecka-Sadowska Powiatowy Rzecznik Seniorów będzie przyjmowała interesantów w środy w godz. 12:00 do 13:00, pok. nr 7 w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Choszcznie ul. Chrobrego 27a (łącznik internatu).

 
Powiatowy Dzień Strażaka - Pełczyce 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 16 maja 2016 13:15

Uroczystą defiladą spod Komendy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełczycach rozpoczęto tegoroczne obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Apel odbył się na Rynku Bursztynowym przed Urzędem Gminy i Miasta Pełczyce. Uroczystość była okazją do wręczenia wielu odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

Czytaj całość…
 
50-lecie SP nr 3 w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 16 maja 2016 12:22

14 maja br. 50 – lecie istnienia obchodziła Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Leona Kruczkowskiego w Choszcznie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć, relacja niebawem.

 

Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 124