Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. M. Grzegorzewskiej w Niemieńsku odbył się XV Zamkowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, w którym oprócz uczniów z Niemieńska uczestniczyło 7 placówek z terenu powiatu choszczeńskiego oraz koło Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową z Kalisza Pomorskiego. Impreza odbywała się pod hasłem "Zamkowe spotkanie z cyrkiem" a jej główną atrakcją była grupa klaunów Ruphert & Rico.

Czytaj całość…

Trójbój rakietowy dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email
piątek, 29 maja 2015 08:43

27 maja br. Uczniowski Klub Sportowy „Nobel” działający przy Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie zorganizował turniej „Trójboju Rakietowego”. Wydarzenie skierowane było do uczniów gimnazjów powiatu choszczeńskiego. Uczniowie konkurowali ze sobą w trzech konkurencjach tj. speed-badmintonie, tenisie stołowym i badmintonie.  Podczas turnieju ogółem rozegrano 27 rozgrywek . W kategorii chłopców niezwyciężony okazał się Gustaw Rutkowski, II miejsce zajął Tomasz Dybaś i ostatnie miejsce na podium wywalczył Maciej Aleksandrowicz oraz Cezary Urban. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Aleksandra Zylak natomiast II miejsce zajęła Sara Radelicka. Gratulujemy zwycięzcom.

Dzień Dziecka w Barnimiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński
poniedziałek, 25 maja 2015 10:42

ŚWIETNY START KAJAKPOLISTÓW W ESSEN!!! PDF Drukuj Email
czwartek, 28 maja 2015 12:31

Ponad 1300 zawodników, około 420 meczy, 100 międzynarodowych drużyn z 17 państw, 7 boisk, 3 dni zmagań i hektolitry przemieszanej wody na 44 MIĘDZYNARODOWYM PUCHARZE NIEMIEC w kajak polo, które odbyły się w Essen 23-25 maja 2015 roku. To niezwykle ważne wydarzenie dla europejskich kajakpolistów odbywa się, jak co roku, w Zielone Świątki. Turniej w Essen w Niemczech to największa impreza tego typu w Europie, zaraz po Mistrzostwach starego kontynentu.
Choszczeńscy zawodnicy spisali się rewelacyjnie!  II miejsce zajęli seniorzy w I Dywizji, ulegając jedynie gospodarzom w finale 5:8. Grali tu: Mateusz Iwanowski, Kacper Kowalski, Michał Maluszczak, Jakub Maślak, Hubert Migdalski, Krzysztof Schiller.  Juniorzy młodsi w kat. U 16 uplasowali się na miejscu III (Filip Jasiukiewicz, Alek i Maks Kujawa, Bartek Barański, Kacper Bajbuła, Piotr Pawlak, Olek Rutkiewicz), w kat. U14 na miejscu V. Seniorki ostatecznie zajęły miejsce VIII w I Dywizji kobiet.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP PDF Drukuj Email
czwartek, 28 maja 2015 12:38

Dzień Dziecka na stadionie PDF Drukuj Email
czwartek, 28 maja 2015 12:37

Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Choszcznie PDF Drukuj Email
środa, 27 maja 2015 11:12

Zawiadamiam, iż posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Choszcznie odbędzie się dnia 01.06.2015 r. o godz.13.00 w Starostwie Powiatowym, przy ul.Nadbrzeżnej 2 –  pok.nr 107.

Wizyta przyjaciół Ośrodka i nowa szatnia PDF Drukuj Email
środa, 27 maja 2015 08:02

Mieszkańcy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Niemieńsku doczekali się nowej szatni, a to za sprawą przyjaciół Ośrodka – Klubu Rotarian Hamburg Hafentor. To właśnie dzięki nim możliwe było sfinalizowanie tak ważnego dla uczniów przedsięwzięcia. Oficjalnego otwarcia dokonano 21 maja br. W uroczystości wzięli udział goście z Niemiec - przedstawiciele Klubu Rotarian, wicestarosta Wioletta Kaszak i oczywiście pedagodzy, uczniowie i wychowankowie Ośrodka.  Nowa kolorowa szatnia, w której każde dziecko będzie mogło odnaleźć swoją szafkę z pewnością ułatwi funkcjonowanie Ośrodka.

XVII edycja Powiatowego Konkursu Historii Regionalnej „Czy znasz swój powiat” PDF Drukuj Email
wtorek, 26 maja 2015 11:15

W środę 20 maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bierzwniku odbyła się XVII edycja Powiatowego Konkursu Historii Regionalnej „Czy znasz swój powiat” pod hasłem „Dziedzictwo cystersów bierzwnickich”. Do konkursu przystąpiło 5 gimnazjów i 6 szkół podstawowych z powiatu choszczeńskiego.
W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych niezwyciężona okazała się Szkoła Podstawowa w Korytowie, wśród gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum w Lubianie. W zmaganiach indywidualnych I miejsce zajęła Martyna Broda ze Szkoły Podstawowej w Korytowie oraz Szymon Bujowski reprezentujący Gimnazjum w Lubianie.