Aktualności
"Bezpieczna+” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 22 lipca 2016 11:47


Zgodnie z informacją Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty w Szczecinie z dnia 22 lipca 2016 r. Powiat choszczeński otrzymał dofinansowanie na udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadań w ramach „Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach -  „Bezpieczna+”.

Czytaj całość…
 
Finał Pucharu Polski I PANDA CUP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
czwartek, 21 lipca 2016 12:26

 
3 dni na Cysterskim Szlaku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 18 lipca 2016 11:07

W miniony weekend mieszkańcy naszego powiatu mogli uczestniczyć w organizowanym m.in. przez Gminę Bierzwnik wydarzeniu pn.: „3 dni na Cysterskim Szlaku” oraz „VII Międzynarodowych Targach Wyrobów Klasztornych”. Podczas Targów można było zwiedzić klasztor (również nocą) i stanowiska archeologiczne, zapoznać się ze współczesnymi produktami klasztornymi i zakonnymi oraz z produktami regionalnymi wytwarzanymi przez lokalnych mieszkańców.

Czytaj całość…
 
VI Turniej Tenisa Nocą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 18 lipca 2016 10:37

15 lipca br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego rozegrano VI Turniej Tenisa Nocą. W sportowych rozgrywkach rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy, reprezentanci gmin powiatu choszczeńskiego i nie tylko. Zawody przeprowadzone zostały w następujących kategoriach wiekowych:. kl. I-III SP, kl. IV-VI SP, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne oraz kategoria 40 i 40+ dla kobiet i mężczyzn. Organizatorem całego turnieju był Ludowo Uczniowski Klub Sportowy "Arabeska" Pławno.

Czytaj całość…
 
"Na Leśnej Polanie im. Romana Szymoniaka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 18 lipca 2016 10:06

Już po raz 17 przeprowadzono Festiwal Szachowy "Na Leśnej Polanie im. Romana Szymoniaka", którego organizatorem był Ludowo Parafialny Uczniowski Klub Sportowy "Wiktoria" Zieleniewo. Turniej rozpoczął się 14 lipca i trwał aż 4 dni. Podczas festiwalu rozegrano 4 turnieje: III Plażowy Turniej Szachów Szybkich, przeprowadzony na plaży w Ostromęcku, VIII Memoriał Romana Szymoniaka rozegrany w Wigwamie, XVII Letni Turniej Błyskawiczny oraz VIII Symultana – zostały przeprowadzone na pięknych Wzgórzach Klasztornych w Bierzwniku.

 

Czytaj całość…
 
Cysterski Szlak PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
wtorek, 12 lipca 2016 08:49

 
Żyj z poezją PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
piątek, 08 lipca 2016 09:34

"ŻYJ Z POEZJĄ" to debiutancki tomik poezji napisany przez mieszkankę Chłopowa Panią Stanisławę Nowak. To właśnie dla niej w placówkach kultury Gminy Krzęcin odbywały się " Spotkania z poezją". Wczoraj oficjalnie zakończono Krzęcińskie tournée artystki.

Czytaj całość…
 
Obchody Powiatowego Święta Policji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
czwartek, 07 lipca 2016 14:11


Mimo tego, że Święto Policji przypada na dzień 24 lipca to Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie wraz z posterunkami policji działającymi na terenie powiatu choszczeńskiego świętowali już wczoraj. Uroczystości rozpoczęły się złożeniem meldunku przez nadkom. Dariusza Ufnowskiego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Szczecinie podinsp. Jackowi Cegiele.
Podczas uroczystości zaprezentowano materiał filmowy przedstawiający wybrane wydarzenia z życia Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Wczorajsze obchody były również doskonałą okazją do wręczenia podziękowań, wyróżnień, nagród oraz przyznania awansów na wyższe stopnie funkcjonariuszom oraz pracownikom policji.

Czytaj całość…
 
Święto Policji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
czwartek, 07 lipca 2016 13:25

 
Wręczenie grantu w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Lubianie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
wtorek, 05 lipca 2016 10:38

Wczoraj w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Lubianie odbyło się uroczyste wręczenie grantu finansowego w wysokości 5000 zł w ramach programu Grantowego ENERIS "Pomysły Chroniące Środowisko". Celem nagrodzonego projektu "Eko- Agenci z Lubiany na ratunek przyrodzie" jest edukacja ekologiczna, realna pomoc środowisku poprzez działania terenowe oraz kształtowanie postaw ekologicznych. Projekt realizowany będzie od września do grudnia 2016. Więcej informacji na temat projektu na www.grupa-eneris.pl

Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 130