Aktualności
Festiwal Nauki rozpoczęty! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 24 kwietnia 2015 08:10

W środę w kawiarence Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie miała miejsce inauguracja Spotkań z Nauką w ramach XV Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Festiwal rozpoczął występ uczniów ZS nr 1, a w świat nauki wprowadził wszystkich dyrektor szkoły dr Grzegorz Jacek Brzustowicz.  Oficjalnego otwarcia dokonali Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego i jednocześnie Prezes Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego prof. dr hab. Ewa Komorowska, która „zaprosiła wszystkich do zanurzenia się w świat nauki” oraz Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz podsumowując, że „nauka to gwarancja rozwoju oraz gwarancja przyszłości”.

Czytaj całość…
 
Finał Turnieju Szachowego "Złota Wieża" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
czwartek, 23 kwietnia 2015 09:46

W sobotę 18 kwietnia w bierzwnickiej hali sportowej rozegrany został Finał Wojewódzki 57 Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego ZŁOTA WIEŻA. Trzecie miejsce wywalczyli debiutujący w tych rozgrywkach gospodarze - MULKS ORZEŁ Bierzwnik. Zwyciężyli zawodnicy z  G.K.Sz. Solny Grzybowo.

Czytaj całość…
 
XV Zachodniopomorski Festiwal Nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 08 kwietnia 2015 08:01

Plan XV zachodniopomorskiego festiwalu nauki [Plik PDF]

 
Berlin zdobyty! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 22 kwietnia 2015 12:06

Dwa I miejsca zajęły drużyny kajak polo choszczeńskiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych w rozegranym 18 i 19 kwietnia Międzynarodowym Turnieju  Kajak Polo w Berlinie. Na najwyższym stopniu podium  stanęły seniorki i juniorzy starsi. Seniorom natomiast zabrakło tylko jednej bramki do walki w półfinałach. Ostatecznie zajęli  VI miejsce . W zwycięskich drużynach grali: Marta Bokun, Emilia Jałoszyńska, Katarzyna Jarmarkiewicz, Monika Kulas, Paulina Kwiatkowska, Katarzyna Stankiewicz, Karolina Wlazłowska, Bartek Barański, Dawid Jałoszyński, Filip Jasiukiewicz, Kacper Kowalski, Maksym Kujawa, Mateusz Susza, Patryk Wlazłowski. Trenerzy wszystkich drużyn choszczeńskich Paweł Kalinowski i Norbert Watkowski są zadowoleni z postawy swoich zawodników. Systematyczna i ciężka praca na treningach procentuje. Gratulujemy!

Czytaj całość…
 
Trzymaj Formę 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
wtorek, 21 kwietnia 2015 13:54

W piątek 17 kwietnia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Suliszewie odbył się VIII finał ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę”. Tegoroczna edycja zrealizowana została pod hasłem: ”Rodzino,Trzymaj formę!” Celem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości uczestników dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na nasze zdrowie.
Uczestnicy finału mogli obejrzeć przygotowany przez uczniów klas młodszych zestaw ćwiczeń przy muzyce. Dziewczęta z Ośrodka zaprezentowały przygotowany specjalnie na tą okazję układ taneczny. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa plakatów wykonanych przez uczniów oraz konkurencje promujące zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. Jak podkreślają organizatorzy „wszyscy bawili się zdrowo w myśl hasła: Rodzinko, trzymaj formę – raz, dwa, trzy, cztery – zamykamy komputery”.

Czytaj całość…
 
Gimnazjalistki z Pełczyc najlepsze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 12:34

To, że kobiety potrafią świetnie grać w piłkę nożną najlepiej wiedzą uczennice z Gimnazjum w Pełczycach, zwyciężczynie powiatowych mistrzostw szkół gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt. Turniej rozegrano w środę 15 kwietnia na „Orliku” w Krzęcinie. Organizatorem rozgrywek był Uczniowski Klub Sportowy „Ina” Krzęcin. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z gimnazjum z Choszczna, Bierzwnika, Drawna, Pełczyc, Lubiany i Krzęcina - razem ok. 80 zawodniczek.

Czytaj całość…
 
Podsumowanie eliminacji powiatowych przeglądu plastycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:03

„Moja wymarzona podróż” była myślą przewodnią eliminacji powiatowych Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży. Zgłoszone prace podzielono na 4 kategorie wiekowe: 6-9 lat, 10-12, 13-15 oraz 16-19 lat. Równorzędnie odbyły się także eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Plastyków Nieprofesjonalnych.  W przeglądach wzięło udział ponad 160 prac. W grupie dzieci i młodzieży wyłoniono 25, a spośród plastyków nieprofesjonalnych 5 laureatów i 8 wyróżnionych. Podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz nagród miało miejsce w galerii Choszczeńskiego Domu Kultury w piątek 17 kwietnia.

Czytaj całość…
 
MISTRZOSTWA W BADMINTONIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 17 kwietnia 2015 11:07

Czytaj całość…
 
SEZON KAJAKPOLISTÓW ROZPOCZĘTY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 15 kwietnia 2015 12:22

11 i 12 kwietnia w holenderskim Helmond odbył się Międzynarodowy Turniej w kajak polo. Międzyszkolny Ośrodek Sportów Wodnych reprezentowało 38 zawodników pod wodzą trenerów Norberta Watkowskiego i Pawła Kalinowskiego. Rywalizowały ze sobą klubowe drużyny z Niemiec, Francji, Danii, Belgii, Wielkiej Brytanii i oczywiście Holandii. W trzech pierwszych dywizjach walczyło po 24 drużyny w 4 grupach. W najsilniejszej I dywizji, w nieco osłabionym składzie, grali nasi seniorzy.  Ostatecznie zajęli bardzo dobre VII miejsce. Świetnym wynikiem mogą pochwalić się seniorki, w swojej kobiecej dywizji zajęły III miejsce i przyjechały do domu z pięknym pucharem. Natomiast  młodsze dziewczęta zajęły miejsce V. Gratulujemy!

Czytaj całość…
 
ZABŁYŚNIJ NA DRODZE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
piątek, 10 kwietnia 2015 13:43

Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści to główni, ale nie jedyni adresaci festynu pod hasłem „Zabłyśnij na drodze odblaskiem i umiejętnościami” przygotowanego przez Starostwo Powiatowe w Choszcznie i Komendę Powiatową Policji w Choszcznie.  Wśród licznych atrakcji coś dla siebie znajdą również przedstawiciele starszych grup wiekowych.

Celem festynu, który odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. w godzinach 12.00-15.00 w miasteczku ruchu drogowego przy ulicy Mur Południowy w Choszcznie oraz na części ulicy Chrobrego między Piastowską a Westerplatte jest zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 85