Aktualności
Powiatowa Gala Sportu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 20 października 2014 11:21

W piątek 17 października w Domu Biesiadnym „Mieszko” w Krzęcinie spotkali się,  zaproszeni przez starostę choszczeńskiego Bogdana Wojciecha Brzustowicza zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi z naszego powiatu. Celem Powiatowej Gali Sportu było  wręczenie podziękowań wyróżniającym się w tegorocznym sezonie sportowym reprezentantom klubów sportowych, działających na terenie naszego powiatu.

Czytaj całość…
 
POWIATOWE ŚWIĘTO EDUKACJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 17 października 2014 10:17

W dniu 15 października 2014 r. w Choszczeńskim Domu Kultury z inicjatywy Zarządu Powiatu w Choszcznie, odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Święta Edukacji. Uczestnikami i głównymi adresatami tegorocznych uroczystości byli nauczyciele i pracownicy oświaty ze wszystkich przedszkoli, szkół  podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu choszczeńskiego. Idea wspólnego świętowania Dnia Edukacji Narodowej w gronie przekraczającym ogół nauczycieli danej szkoły czy gminy, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem Uczestników i sala kinowa Choszczeńskiego Domu Kultury została niemal całkowicie zapełniona. Uroczystość prowadziła Pani Wioletta Kaszak – Wicestarosta Choszczeński.

Czytaj całość…
 
IX Mistrzostwa Województwa Szkół Specjalnych w Badmintonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 17 października 2014 09:41

W środę 15.10.2014 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 odbyły się IX Mistrzostwa Województwa Szkół Specjalnych w Badmintonie. Organizatorem zawodów był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół województwa zachodniopomorskiego: z Chojny, Pyrzyc , Stargardu Szcz., Świnoujścia, Sławna, Waniorowa i z Suliszewa.

Czytaj całość…
 
Dzień Nauczyciela w Sławęcinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
czwartek, 16 października 2014 09:32

We wtorek 14 października nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie obchodzili swoje święto.  Podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrektor szkoły Elżbieta Kierlin złożyła życzenia oraz wręczyła nagrody gronu pedagogicznemu.Uczniowie specjalnie na tę okazję przygotowali  przedstawienie o „Złotej rybce”, wręczyli też nauczycielom i gościom własnoręcznie zrobione złote rybki na szczęście, a „Przyjaciołom szkoły” Ordery Uśmiechu.

Czytaj całość…
 
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
środa, 15 października 2014 14:10

Zespół Szkół Nr 1 w Choszcznie im. Bolesława Krzywoustego zaprasza do złożenia ofert na zadanie polegające na remoncie małej sali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie wraz z zapleczem sanitarno-technicznym.

Oferty należy składać w sekretariacie Zespołu Szkół Nr 1 , przy ul. Bolesława Chrobrego 31A, do dnia 27.10.2014 r. do godziny 10.00.

Szczegóły ogłoszenia oraz druki do pobrania na stronie http://zs1.choszczno.ibip.pl/public/?id=186351

 
Dzień Białej Laski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 15 października 2014 12:43

Dzień Białej Laski to okazja, aby przypomnieć sobie  o tych, których kontakt ze światem z otoczeniem jest utrudniony. Bariery, na jakie napotykają niewidomi i niedowidzący często są trudne do wyobrażenia dla ludzi dobrze widzących. Na szczęście pojawia się coraz więcej udogodnień, ułatwiających zwykłe codzienne czynności oraz poruszanie się poza domem.
14 października z okazji święta spotkali się członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych w Choszcznie, którzy w tej organizacji uczą się jak być aktywnym i znajdują pomoc by podnosić poziom jakości swojego życia. Obecna na spotkaniu wicestarosta Wioletta Kaszak złożyła członkom Koła życzenia samych radosnych dni, nieustannej pogody ducha i pogratulowała im aktywności oraz ciekawych przedsięwzięć.

Czytaj całość…
 
Dzień Papieski w Choszcznie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 15 października 2014 11:24

W niedzielne popołudnie 12 października br. plac Jana Pawła II wypełnił się mieszkańcami Choszczna. Scena i kolorowe namioty były widocznym znakiem tego, że odbywa się tu kolejny Dzień Papieski.

Czytaj całość…
 
Dzień Nauczyciela w Niemieńsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 15 października 2014 10:16

W piątek 10 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Niemieńsku obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Agnieszka Korzeniewska, następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany specjalnie na tą okazję montaż słowno–muzyczny.

Czytaj całość…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
wtorek, 14 października 2014 07:24

 
Ośrodek Terapii Uzależnień „ZMIANA” otwarty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
wtorek, 14 października 2014 11:46

Od początku października 2014 roku w Choszcznie rozpoczął swoją działalność Ośrodek Terapii Uzależnień „ZMIANA”. Jest to miejsce, w którym znajdą pomoc osoby chorujące na Zespół Uzależnienia od Alkoholu i innych środków psychoaktywnych, osoby uzależnione od hazardu, a także członkowie rodzin osób uzależnionych cierpiące z powodu choroby osoby bliskiej – ich małżonkowie, partnerzy, rodzice i rodzeństwo oraz dorosłe dzieci alkoholików. Podstawową metodą leczenia osoby uzależnionej, współuzależnionej i dorosłych dzieci alkoholików w Ośrodku jest intensywna psychoterapia.

Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 68