Aktualności
Inauguracje nowego roku szkolnego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 01 września 2014 14:22

W Zespole Szkół im. Bolesława Krzywoustego nr 1 w Choszcznie w roku szkolnym 2014/2015 ponadgimnazjalne wykształcenie zdobywać będzie 773 uczniów, którzy będą się uczyć w dziewięciu oddziałach. 237 uczniów to pierwszoklasiści, którzy wybrali naukę w liceum ogólnokształcącym, technikum logistycznym, technikum informatycznym, technikum samochodowym i technikum gastronomicznym. Zespół Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie 7 oddziałach będzie kształcił 458 uczniów w tym 136 pierwszoklasistów, którzy uczyć się będą w liceum ogólnokształcącym, technikum handlowym, technikum  budowlanym, technikum ochrony środowiska i zasadniczej szkole zawodowej. (ak)

Czytaj całość…
 
1 września PAMIĘTAMY!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 01 września 2014 07:20

75. Rocznica II Wojny Światowej
1 września 1939 r. to jedna z najważniejszych dat w nowoczesnej historii. Tego dnia rozpoczęła się II Wojna Światowa. Ten jeden z największych konfliktów zbrojnych w dziejach ludzkości zaczął się w Polsce. Niemcy zaatakowali wtedy nasz kraj. Polacy nie mogąc doczekać się reakcji ze strony innych państw europejskich przez długi czas musieli samotnie stawiać opór agresorowi. Dzięki bohaterskiej postawie Polaków, którzy dysponowali zdecydowanie mniejszymi siłami niż wróg, Westerplatte pozostało niezdobyte przez siedem dni. Obrona Westerplatte przez polskich żołnierzy pozostaje jednym z najbardziej bohaterskich wyczynów, które miały miejsce w czasie II wojny światowej.

Czytaj całość…
 
Powołanie Powiatowego Inspektora Sanitarnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 29 sierpnia 2014 12:02

Pani Lidia Polak została powołana na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Choszcznie. Jej kandydatura została wyłoniona w drodze przeprowadzonego konkursu, którego wyniki zostały zaakceptowane przez Państwowego Inspektora Sanitarnego.

Czytaj całość…
 
Powiatowo-Gminne Dożynki 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 11:33

Czytaj całość…
 
35 – lecie pracy zawodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 27 sierpnia 2014 07:45

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Choszcznie miało miejsce spotkanie z okazji 35 - lecia pracy zawodowej Pani Anny Kozak, wieloletniej dyrektorki Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Suliszewie. Z tej okazji starosta Bogdan Brzustowicz w towarzystwie wicestarosty Wioletty Kaszak oraz kierownika wydziału oświaty Renaty Cichowskiej wręczyli jubilatce symboliczne kwiaty i pamiątkowy grawerton wraz z życzeniami:

Czytaj całość…
 
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Choszczeńskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
wtorek, 26 sierpnia 2014 12:18

W sobotę 23.08 br. na orliku przy Zespole Szkół nr 1 w Choszcznie miał miejsce „Turniej Piłki Nożnej  o Puchar Starosty Choszczeńskiego” dla chłopców i dziewczynek w  wieku poniżej 15 lat. W turnieju udział wzięło około 70 zawodników i zawodniczek, najmłodszy uczestnik miał zaledwie 4 lata.

 

Czytaj całość…
 
Święto Choszczeńskich Drogowców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kaliński   
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 13:23

alt
Z okazji Dnia Drogowca i Transportowca Powiatowy Zarząd Dróg w Choszcznie zorganizował spotkanie pracowników, w którym udział wzięli  Starosta Choszczeński Bogdan Wojciech Brzustowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Puczyński, Wicestarosta Wioletta Kaszak, Etatowy Członek Zarządu Konrad Bil oraz Członek Zarządu Barbara Zaniewska.

Czytaj całość…
 
Zawiadomienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kaliński   
środa, 20 sierpnia 2014 07:33

alt Zawiadamiam, iż posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Choszcznie odbędzie się dnia 20.08.2014 r.
o godz. 12 00 w Starostwie Powiatowym, przy ul. Nadbrzeżnej 2 –  pok. nr 107

Czytaj całość…
 
Piknik wojskowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kaliński   
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 09:28


Z okazji Święta Wojska Polskiego Klub12 Brygady Zmechanizowanej zorganizował II Piknik Militarny. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, które szczególne zainteresowanie wzbudzały wśród dzieci.  Były dmuchane zamki, trampolina, malowanie twarzy, występ klauna oraz gry i konkursy.

Czytaj całość…
 
Święto Wojska Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kaliński   
czwartek, 14 sierpnia 2014 12:36

alt
 

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.
W wolnej Polsce zostało ono wprowadzone przez Sejm ustawą z 30 lipca 1992 r. (weszła ona w życie 13 sierpnia 1992 r.). Nawiązuje ono do obowiązującego w II Rzeczypospolitej Święta Żołnierza.
Z tej okazji Starosta Choszczeński na ręce Dowódcy Jednostki przekazał okolicznościowe życzenia.

Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65