Aktualności
Bezpieczny Powiat Choszczeński PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 31 października 2014 13:12

Dziś o godz. 13.30 rusza akcja „Znicz”, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas rozpoczynającego się weekendu.  
Wzmożony z okazji Święta Zmarłych ruch na drogach wymaga szczególnej ostrożności ze strony kierowców. W ramach programu Bezpieczny Powiat Choszczeński przy współpracy z policją starosta Bogdan Brzustowicz i wicestarosta Wioletta Kaszak rozdawać będą kierowcom i pieszym kamizelki odblaskowe, które są szczególnie przydatne podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów.
Fotorelacja wkrótce.

Czytaj całość…
 
Podsumowanie projektu RPO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 31 października 2014 12:28

W czwartek 30 października w Internacie ZS nr 1 w Choszcznie miało miejsce podsumowanie projektu pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w powiecie choszczeńskim” Spotkanie poprowadził starosta choszczeński Bogdan Brzustowicz oraz kierownik wydziału Inwestycji  Anna Arnista.

Czytaj całość…
 
Koniec kadencji Powiatowej Rady Zatrudnienia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 31 października 2014 10:09

Wczoraj w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy odbyło się ostatnie Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia - organu opiniodawczo-doradczego starosty w sprawach polityki rynku pracy. W tym roku weszła w życie nowa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, efektem której jest likwidacja dotychczas funkcjonujących rad zatrudnienia.  W ich miejsce utworzone zostaną wojewódzkie i powiatowe rady rynku pracy. Przewodniczącymi tych rad będą odpowiednio marszałek województwa i starosta, członkami zaś przedstawiciele reprezentatywnych organizacji pracodawców oraz organizacji związkowych.

Czytaj całość…
 
Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rady Powiatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kaliński   
czwartek, 30 października 2014 14:02

Zawiadamiamy, iż posiedzenia  Komisji Rady Powiatu w Choszcznie odbędą się w nastepujących terminach:


Czytaj całość…
 
Zapraszamy na podsumowanie projektu RPO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 29 października 2014 15:18

Serdecznie zapraszamy na spotkanie podsumowujące projekt pn: "Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej powiatu choszczeńskiego", które odbędzie się 30 października (czwartek) w świetlicy internatu Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie o godz. 14:00. Podczas spotkania zostaną przedstawione informacje związane z realizacją poszczególnych zadań inwestycyjnych.

Czytaj całość…
 
Nowoczesna pracownia gastronomiczna w Zespole Szkół nr 1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 29 października 2014 14:32

Zrealizowany przez powiat choszczeński projekt pt. „Najlepszy w zawodzie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego zaowocował powstaniem nowoczesnej pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół nr 1 w Choszcznie.

Wczoraj 28 października oficjalnego otwarcia dokonał starosta choszczeński Bogdan Brzustowicz wraz z wicestarostą Wiolettą Kaszak oraz wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Romanem Lubinieckim. Projekt ten mieści się w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Czytaj całość…
 
Zawiadomienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kaliński   
środa, 29 października 2014 08:25
UPRZEJMIE ZAWIADAMIAM, IŻ XXXIV SESJA RADY POWIATU W CHOSZCZNIE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 6 LISTOPADA 2014 R. O GODZ. 1000 W HALI SPORTOWEJ ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W CHOSZCZNIE,
PRZY UL. BOLESŁAWA CHROBREGO 31ACzytaj całość…
 
Policjanci mają nową siedzibę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 27 października 2014 11:55


24 października 2014 r. na trwale wpisze się w historię powiatu choszczeńskiego i Choszczna. Miastu przybył piękny, nowoczesny obiekt, policjantom w pełni wyposażone miejsca do pracy a powiatowi  siedziba Komedy Powiatowej Policji spełniająca wszystkie warunki nowoczesnej jednostki policji.
Uroczystość otwarcia miała wspaniałą oprawę i bardzo dobrze została oceniona zarówno przez przybyłych gości jak i mieszkańców Choszczna.
Wspaniale wyglądał przemarsz kompanii honorowej, orkiestry reprezentacyjnej policji, policjantów na koniach oraz licznych przedstawicieli władz rządowych, samorządowych i policyjnych sprzed kościoła św. Jadwigi Królowej przez centrum miasta do nowego budynku przy ul. Bohaterów Warszawy.

Czytaj całość…
 
Dzień Seniora po europejsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
czwartek, 23 października 2014 12:27

Europejski Dzień Seniora zgromadził członków choszczeńskiego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w sali lustrzanej Choszczeńskiego Domu Kultury. Jak zwykle nie zabrakło życzeń i gratulacji od zaproszonych gości. Z okazji święta w imieniu Zarządu Powiatu życzenia złożyła wicestarosta pani Wioletta Kaszak.  Obchody Dnia Seniora były okazją do wręczenia odznaczeń związkowych. Przewodnicząca Zarządu Koła podziękowała władzom samorządowym powiatu i gminy za wspieranie działalności związku. Świątecznego radosnego nastroju dopełnił występ chóru „Pogodna Jesień”.

Czytaj całość…
 
Ochrona ptaków i nietoperzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 24 października 2014 09:50

Wyobraźcie sobie 20 000 komarów i meszek – nie jest to miła wizja. Pojedynczy jerzyk może nas przed nimi uratować i schwytać je wszystkie w ciągu jednego dnia! Ptaki i nietoperze bytujące w naszych domach zjadają ogromne ilości owadów chroniąc nas przed komarami, meszkami i szkodnikami roślin. Kolonia nietoperzy w ciągu lata zje około 2 tony owadów!  Niestety często za tę pożyteczną pracę są karane śmiercią.

Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 70