Aktualności
Można pozyskać środki na własny biznes PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 21 listopada 2014 11:50


W związku z ciągłym zainteresowaniem mieszkańców powiatu choszczeńskiego możliwością uzyskania wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej informujemy o projekcie rządowym „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II". Program skierowany jest do osób młodych lub długotrwale bezrobotnych i oparty na udzielaniu pożyczek.
Szczegółowe informacje na stronie: http://www.bgk.com.pl/pierwszy-biznes/program-pierwszy-biznes-wsparcie-w-starcie-ii oraz w Biurze Projektów i Rozwoju Przedsiębiorczości, ul. Bol. Chrobrego 27 Choszczno, tel. 095 765 0942.

Czytaj całość…
 
Wyniki wyborów do Rady Powiatu w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 19 listopada 2014 11:29

Powiatowa Komisja Wyborcza w Choszcznie opublikowała protokół wyborów do Rady Powiatu. W okręgu wyborczym nr 1 (Krzęcin, Bierzwnik) 2 mandaty uzyskał KW PSL a 1 mandat KW PO. W okręgu wyborczym nr 2  (Choszczno) 3 mandaty uzyskał KW PSL 1 mandat uzyskał KW PIS, 2 mandaty PO i 1 mandat KKW SLD Lewica Razem. W okręgu nr 3 (Drawno, Recz) 1 mandat uzyskał KW PSL, 1 mandat KW PIS, 1 mandat KKW SLD Lewica Razem i 1 mandat KWW BIO. W okręgu nr 4 (Pełczyce) 2 mandaty uzyskało KW PSL a 1 mandat KW PO.

Czytaj całość…
 
Fundusze na kolejny remont PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 19 listopada 2014 12:45

alt


W ramach podpisanego porozumienia Powiat choszczeński otrzyma z Urzędu Marszałkowskiego środki na zadanie: „Remont małej Sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 z zapleczem sanitarno-technicznym”. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 190.899,29 zł. Wartość dofinansowania 37.960 zł. Środki na remonty bazy sportowej otrzymały również gminy Choszczno i Pełczyce.

 
Dodatkowe środki dla powiatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 19 listopada 2014 13:52

alt

W dniu 27.10.2014 r. podpisana została umowa na dofinansowanie zadania pn. "Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Choszczeńskiego” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dodatkowe dofinansowanie wynosi 15% wartości kosztów kwalifikowanych, co daje kwotę 300.120,00 zł. W ramach tego zadania w okresie od lipca do września br. zrealizowano inwestycje w Powiatowym  Urzędzie  Pracy w Choszcznie, w budynku Internatu Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie oraz w budynkach Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie. Wartość całego projektu wynosi 2.252.176,56 zł.

 

 
Otwarcie Ośrodka w Suliszewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 19 listopada 2014 08:46

W piątek 14 listopada miało miejsce uroczyste otwarcie wyremontowanego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Suliszewie. Przyznano również tytuł „Przyjaciela Szkoły” staroście choszczeńskiemu Bogdanowi Brzustowiczowi.

Czytaj całość…
 
Olimpiada Krajów Unii Europejskiej w Sławęcinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kaliński   
poniedziałek, 17 listopada 2014 13:55

alt

 

12 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Sławęcinie odbyła się IX Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Krajów Unii Europejskiej. Sławęcińska idea olimpijska miała na celu najszlachetniejszą formę współzawodnictwa – współpracę, wzajemną życzliwość, koleżeństwo i przyjaźń.

 

Czytaj całość…
 
Podpisanie Umów Partnerstwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Kaliński   
poniedziałek, 17 listopada 2014 13:55
alt

Dnia 13 listopada 2014 r. w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie miało miejsce uroczyste podpisanie umowy Partnerstwa Lokalnego na Rzecz Rozwoju Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego w Województwie Zachodniopomorskim.

Czytaj całość…
 
Informacja dla bezdomnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
czwartek, 13 listopada 2014 14:10Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Choszcznie informuje, iż wzorem lat poprzednich uruchomione zostaną interwencyjne procedury pomocowe wobec osób bezdomnych i wszystkich tych, dla których zima wiąże się z walką o przetrwanie. Oddaje się do dyspozycji całodobową, bezpłatną infolinię o numerze: 800-170-010- dostępną na obszarze całego województwa zachodniopomorskiego – czynną od dnia 1 listopada 2014 r.

Czytaj całość…
 
Święto Pracowników Pomocy Społecznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
czwartek, 13 listopada 2014 11:28

„Ten kto zamierza czynić dobro, nie może oczekiwać, iż ludzie będą mu usuwać kamienie z drogi, ale musi być przygotowany na to, że mu je będą rzucać na drogę” – te słowa były mottem wczorajszego spotkanie z okazji Święta Pracowników Pomocy Społecznej. Spotkanie, którego organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  rozpoczęła prezentacja multimedialna z działalności PCPR oraz Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. W imieniu Starosty Choszczeńskiego, Sekretarz Stanisław Gacek złożył na ręce dyrektora jednostki Pani Marii Jędrzejczyk symboliczne kwiaty i podziękowania za dotychczasową działalność.

Czytaj całość…
 
Obchody Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 12 listopada 2014 14:12

Wczoraj 11 listopada w kościele pw. św. Jadwigi Królowej z okazji Święta Niepodległości odbyła się uroczysta msza święta. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe jednostek organizacyjnych, kompanie honorowe jednostki wojskowej i straży pożarnej.  Na zakończenie uroczystości odsłonięto również tablicę pamiątkową „W HOŁDZIE POLSKIM I FRANCUSKIM JEŃCOM WOJENNYM W 75. ROCZNICĘ ZAŁOŻENIA OFLAGU ARNSWALDE II B”.

Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 71