Aktualności
Informacja o realizacji zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
czwartek, 30 czerwca 2016 08:52

W związku z podjęciem przez Zarząd Powiatu w Choszcznie decyzji o realizacji zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej, podpisano umowę o wsparciu zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w postaci Turnieju Piłki Nożnej im. Jerzego Hawrylewicza z okazji 10 – lecia działalności Klubu Sportowego „Orzeł” Żeńsko z Miłośnikami Sportu Żeńska reprezentującym mieszkańców Gminy Krzęcin, sołectwa Żeńsko działających w ramach inicjatywy lokalnej.

W załączeniu:
Umowa nr 86.2016 z dnia 17 czerwca 2016 r.

 
Nowe kajaki i łodzie dla MOSW w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 29 czerwca 2016 08:44


Zgodnie z Uchwałą Nr XIII/248/16 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 21 czerwca 2016 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę infrastruktury sportowej Powiat Choszczeński otrzymał dotację celową na realizację zadania pt. "Poprawa infrastruktury sportowej poprzez zakup sprzętu do sekcji żeglarskiej oraz sekcji kajak polo na potrzeby Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych w Choszcznie". Koszt całkowity zadania wynosi 40 000,00 zł. Poprawa infrastruktury sportowej w Międzyszkolnym Ośrodku Sportów Wodnych w Choszcznie będzie polegała na doposażeniu Ośrodka w 4 łodzie typu Optymist oraz 5 kajaków polo AGILITY.

Czytaj całość…
 
Śladami Radwańskiej i Lewandowskiego - spróbuj i ty !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
środa, 29 czerwca 2016 11:27

Czytaj całość…
 
Choszczeńska Sobótka 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
wtorek, 28 czerwca 2016 14:00

Mimo zmiennej aury gorąca atmosfera i super zabawa towarzyszyła uczestnikom Choszczeńskiej Sobótki.  Organizatorami wydarzenia była Gmina Choszczno, Centrum Rekreacyjno Sportowe w Choszcznie oraz Choszczeński Dom Kultury.  Kulminacyjnym punktem Sobótki był koncert Eweliny Lisowskiej, który przyciągnął tłumy fanów. Nie zabrakło również występów małych i trochę większych artystów. Dla miłośników gry w szachy przygotowano turniej na statku "Wolvega". Dla sympatyków aktywnego spędzania czasu były pokazy kajak-polo i bieg z Pawłem Czapiewskim, a dla smakoszy swojskiego jadła „kulinarna przystań”.

Czytaj całość…
 
Wakacje powitane! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 27 czerwca 2016 12:47

Szalona Ciotka Klotka, obdarzony nadzwyczajnymi umiejętnościami Ambroży Kleks, Świnka Pepa, Minionek to tylko kilkoro z niezwykłych gości, którzy powitali wakacje wraz z dziećmi podczas tegorocznej imprezy POWIAT DZIECIOM- NA POWITANIE WAKACJI.

„Akademia Pana Kleksa” lektura ze szkolnych lat myślę, że każdy komu kiedykolwiek wpadła owa książka w ręce może śmiało powiedzieć,  że tytułowy bohater to szalony, wyjątkowy profesor po którym można się spodziewać dosłownie wszystkiego. Pełen wigoru i zwariowanych pomysłów z zaraźliwym poczuciem humoru. To właśnie on wraz z Adamem Andriaszkiewiczem Starostą Choszczeńskim oraz Wiolettą Kaszak Wicestarostą wspólnie otworzyli tegoroczna imprezę dla dzieci. Śpiewy, tańce, konkurencje sprawnościowe, skoki na trampolinie, czyli beztroska, ale zasłużona  zabawa dla uczniów i przedszkolaków, którzy zakończyli rok szkolny 2015/2016.

Czytaj całość…
 
Cygański Teatr Muzyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
wtorek, 28 czerwca 2016 14:12

 
Lato w Drawne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
poniedziałek, 20 czerwca 2016 07:33

 
KRZĘCIŃSKIE ŚWIĘTO WIATRAKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 27 czerwca 2016 14:27

Początek lata w Krzęcinie obchodzono naprawdę hucznie. Krzęcińskie Święto Wiatraka to jedna z wielu cyklicznych imprez organizowanych na terenie Gminy Krzęcin, która z roku na rok zyskuje na popularności. Tegoroczne obchody rozpoczął Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Krzęcin.  Wśród wielu dostępnych atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie były  m.in. występy  dużych i małych gwiazd estradowych i tanecznych, pokaz sprzętu na wyposażeniu ruchu drogowego KPP w Choszcznie czy skorzystanie z bezpłatnego pomiaru ciśnienia i poziom cukru we krwi, nad którym czuwali członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków z Choszczna. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie udzielało informacji wszystkim, którzy chcieliby otrzymać statut rodziny zastępczej. Wielbiciele lokalnych specjałów kulinarnych także znaleźli coś dla siebie. Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach zabawy- strefa dla dzieci, w której znalazły się chodźmy dmuchane zamki cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Impreza trwała do późnych godzin nocnych i na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkim uczestnikom.

Czytaj całość…
 
CHOSZCZEŃSKI DYWIZJON ALTYLERII SAMOBIEŻNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 27 czerwca 2016 12:25

W miniony piątek w Jednostce Wojskowej w Choszcznie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji kultywowania tradycji artyleryjskich przez Choszczeński dywizjon artylerii samobieżnej 12 Brygady Zmechanizowanej w której uczestniczył m.in. Adam Andriaszkiewicz Starosta Choszczeński oraz Robert Adamczyk Burmistrz Choszczna. Uroczystość była także doskonałą okazją do otwarcia Izby Pamięci w której znalazło swoje miejsce niedawno przyznanie Jednostce wyróżnienie promocyjne Dęby Powiatu Choszczeńskiego.

 

Czytaj całość…
 
Zakończenie roku w Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Domańska   
piątek, 24 czerwca 2016 14:17

Uroczyście pożegnano rok szkolny 2015/2016 w Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie. Najzdolniejszym uczniom za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i twórczość artystyczną starosta Adam Andriaszkiewicz wręczył stypendia. Przyznano także wiele nagród
i wyróżnień.

Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 129