Finał „One Billion Rising” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński
poniedziałek, 15 lutego 2016 13:24

Już po raz drugi, mieliśmy możliwość wzięcia udziału w wielkiej ogólnoświatowej akcji „One Billion Rising” – „Nazywam się Miliard”. Tegoroczny finał odbył się na placu przy fontannie w Choszcznie.   Wszyscy wspólnym tańcem pokazali, że solidaryzują się z ofiarami przemocy.
Akcja objęta była patronatem starosty choszczeńskiego Adama Andriaszkiewicza oraz burmistrza Choszczna Roberta Adamczyka. Warto dodać, że tegoroczne przedsięwzięcie miało również dwie ambasadorki - wicestarostę Wiolettę Kaszak oraz zastępcę burmistrza Choszczna Magdalenę Sieńko, które bardzo aktywnie włączyły się w protest.

Organizatorem całej akcji był Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie, główną koordynatorką była Edyta Tyburczy- Kujawa.  Próby do tańca finałowego prowadziła Aneta Tuszyńska- Parol wraz z uczennicami.