PARA taneczna PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 maja 2016 13:39

21 maja br. odbyły się kolejne eliminacje w ramach Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego – Wojewódzki Przegląd Taneczny. Blisko 180 uczestników zaprezentowało swoje umiejętności na deskach Choszczeńskiego Domu Kultury. Eliminacje odbyły się w 3 kategoriach wiekowych, tj. 7-10 lat, 11-15 lat oraz powyżej 15 lat. Jury w składzie: Delfina Pawłowska, Joanna Kukiełka oraz Anna Fic – Łasowska było pod ogromnym wrażeniem poziomu przygotowania wszystkich zespołów. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ale trzeba było wyłonić tych najlepszych.

Laureatami w tegorocznych eliminacjach tanecznych zostały zespoły:
1.    Zespół Tańca Współczesnego „REVERS” z Klubu 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie – inst. Anna Argentati
2.    Zespół Tańca Współczesnego „TERPSYCHORA: z Choszczeńskiego Domu Kultury – inst. Beata Leśniańska
3.    „TOP DANCE II” z Zespołu Szkół w Pełczycach – inst. Marzena Luisetto

Wyróżnienia otrzymali:
1.    Zespół Tańca Współczesnego „SEFORA” z Choszczeńskiego Domu Kultury – inst. Beata Leśniańska
2.    Zespół Tańca Współczesnego „REVERSIK” z Klubu 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie – inst. Anna Argentati
3.    Zespół Tańca Współczesnego „SWING” z Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie – inst. Anna Argentati
4.    Grupa Taneczna „MAŻORETKICENTKI” z Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie

Nagrody zakupione zostały ze środków przyznanych przez Zarząd Powiatu w Choszcznie.
Laureaci eliminacji będą reprezentowali powiat choszczeński na przeglądzie w Szczecinie. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie.