Sport to zdrowie
Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
środa, 29 marca 2017 07:59

Sport to zdrowie - mówi mądre porzekadło, ale w Powiecie Choszczeńskim – sport, to także Promocja, nowa, wspaniała przygoda i nowe możliwości, moda.

Każda nowa dyscyplina może być inspiracją, motorem do działania dla mieszkańców naszego miasta i całego powiatu. Taką dyscypliną są niewątpliwie Biegi na Orientację.  Właśnie z myślą o Ludziach, aby podarować Im nową, ciekawą przygodę, zaprosiliśmy do Choszczna mistrzów tej dyscypliny, by pokazali czym jest ten sport, co daje taka aktywność, jak rywalizować fair play oraz jak w ten sposób tworzyć przyjaźnie i zasypywać podziały. Warto przypomnieć, że jedną z imprez z cyklu: Promocja Powiatu poprzez sport, była „Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim”. To właśnie wtedy nasi uczniowie wraz z mistrzami i olimpijskimi medalistami, m.in.: Agatą Porzycz i Kajetanem Broniewskim, uczestniczyli  w pierwszych zawodach powiatu choszczeńskiego w Biegach na Orientację.

 


Przy okazji  tej imprezy powstała specjalna  mapa " góry miejskiej" z terenami ZS nr 1 , która jest udostępniona na naszej stronie. Uczniowie oraz wszyscy chętni mogą już ćwiczyć  samodzielnie.
W sporcie w Choszcznie, w tej nowej dyscyplinie - dzieje się nadal!
Już w lutym, pod Patronatem Starosty Choszczeńskiego, Agata Porzycz poprowadziła szkolenie, tym razem dla nauczycieli i instruktorów z naszego Powiatu. Wszystko po to, aby właśnie nauczyciele oraz instruktorzy 11 szkół naszego Powiatu, również stali się mistrzami w tej dyscyplinie i jednocześnie przewodnikami dla swoich uczniów i rozpoczęli szkolenia  naszej młodzieży.
Co ważne, to szkolenie nie było jedynie teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Jego uczestnicy, prócz potężnej dawki informacji oraz materiałów szkoleniowych, mieli okazję poćwiczyć w terenie i w praktyce przekonać się, jak wciągającą i interesująca jest dyscyplina Biegów na Orientacje.
Mapa, która została udostępniona na stronach Starostwa Powiatowego może służyć organizacji nie tylko Biegów na Orientacje, ale również marszów Nordic walking czy spacerów na orientacje. To bardzo pojemna dyscyplina, która poszerza horyzonty i pozwala sięgać wciąż dalej i dalej.
Wciąż myślimy o rozwoju naszego powiatu oraz o jego mieszkańcach, by żyło im się łatwiej, bardziej nowocześnie i ciekawie, dlatego nieustannie myślimy o przyszłości. Chcemy zorganizować Biegi na Orientację w randze zawodów ogólnopolskich, a także międzynarodowych.
Położenie geograficzne naszego powiatu oraz bliskość Skandynawii -kolebki Biegów na Orientację sprzyjają propagowaniu tej dyscypliny sportowej w naszym powiecie  i jednocześnie szerokiej promocji Powiatu w Polsce oraz  za granicą.      
"Już teraz nasz Powiat stał się regionem, którym zainteresował się miedzy innymi Dolnośląski Okręgowy Związek Biegów na Orientację. Jestem przekonany, że dzięki tej dyscyplinie, którą można uprawiać od przedszkola do seniora  staniemy się modnym, a tym samym coraz bardziej znanym i zasobnym miejscem na Ziemi" - powiedział Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz.

Powiat Choszczno - przygotuj się na świetną zabawę!

Tu uwierzysz w siebie, odkryjesz nowe możliwości i poznasz przyjaciół.

 

Najnowsze

Popularne

Wybór redakcji

  • Sport to zdrowie

    Sport to zdrowie - mówi mądre porzekadło, ale w Powiecie Choszczeńskim – sport, to także Promocja, nowa, wspaniała przygoda i nowe możliwości, moda...

Obiekty sportowe