Na początku była myśl...
Ocena użytkowników: / 40
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 17 lipca 2017 13:51

Na początku była myśl. Następnie - działanie i jest: kolejna dyscyplina sportu na mapie aktywności w powiecie choszczeńskim. Chodzi o BIEGI na ORIENTACJE.
Ubiegłoroczne szkolenia trenerów i nauczycieli, które prowadziła wielokrotna mistrzyni Polski w tej dyscyplinie – Agata Porzycz, zaproszona do działania przez Starostę Powiatu Choszczeńskiego, zaowocowały konkretnymi działaniami. Najpierw powstała mapa biegów, potem były już zawody, które od razu stały się lubianym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Dzięki szkoleniu zorganizowanemu przez Agatę Porzycz pod patronatem starosty Adama Andriaszkiewicza,   przybyło instruktorów Biegów na Orientacje.
Bardzo się cieszymy, że w tym sportowym działaniu mamy nie tylko sympatyków, ale również sprzymierzeńców. Stowarzyszenie Aktywne Choszczno wyszkoliło swoich trenerów, którzy są prawdziwymi orędownikami tej dyscypliny.
W naszym Powiecie już są organizowane zajęcia ruchowe i edukacyjne adresowane do dzieci , młodzieży, dorosłych a nawet seniorów. Coraz więcej mieszkańców naszego Powiatu zainteresowało się tą ciekawa dyscypliną sportu oraz formą aktywnego wypoczynku.
Zapraszamy wszystkich do tej wspólnej, wspaniałej, sportowej zabawy. Kto jeszcze nie zna zasad a zechce poznać zasady BnO prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji Kultury i Sportu. Materiały szkoleniowe udostępnimy.

Wojciech Urbaniak

..

 

Najnowsze

Popularne

Wybór redakcji

  • Sport to zdrowie

    Sport to zdrowie - mówi mądre porzekadło, ale w Powiecie Choszczeńskim – sport, to także Promocja, nowa, wspaniała przygoda i nowe możliwości, moda...

Obiekty sportowe