Nowe obiekty sportowo – rekreacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 24 kwietnia 2018 13:54

7 sportowych ośrodków wodniackich może dzisiaj zacząć zakup pomostów pływających. Są grantobiorcami projektu pn. Pomostem do wodniackiej pasji, na który Stowarzyszenie Lider Pojezierza pozyskało fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Prezes Lidera Pojezierza Adam Andriaszkiewicz oraz skarbnik stowarzyszenia Krzysztof Szabatowski podpisali umowy z przedstawicielami grantobiorców, w tym z LUKS Wodniak i Lokalną Grupą Rybacką z Choszczna.

 

 

Pozostali to: kluby żeglarskie Sztaksel z Pełczyc i Sztrom z Barlinka oraz OSIR Dębno, Harpun z Myśliborza i Lipiański Klub Sportów Wodnych.
Projekt potrwa 5 lat od otrzymania płatności. W tym czasie ośrodki będą organizować imprezy turystyczne, rekreacyjne i sportowe dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Wśród kosztów kwalifikowalnych projektu, oprócz zakupu pomostów są również koszty promocji i oprawy imprez.
Umowę z Urzędem Marszałkowskim Lider Pojezierza LGD podpisał w piątek. Dofinansowanie wynosi prawie 300 tys. zł. Ośrodki żeglarskie zakupią pomosty wysokoburtowe, pozostałe – niskoburtowe. Powinny one dotrzeć do grantobiorców już w przyszłym tygodniu.
A.D., M.G.