Aktualności
VIII Fesiwal Akordeonowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:59

Prawie 60 akordeonistów zagrało wspólnie podczas koncertu pt. "Od solisty do orkiestry". Orkiestra festiwalowa pod kierunkiem Krzysztofa Naklickiego wykonała polskie melodie ludowe. Koncert był zakończył dwudniowy Festiwal Akordeonowy dla szkół muzycznych I i II stopnia Polski Zachodniej i Północnej. Organizatorem Festiwali od 2007 roku jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie.
A.D.

Więcej…
 
Diecezjalny konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:33

Ponad 30 młodych artystów wzięło udział w XVIII Edycji Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religojno-Patriotycznej. Konkurs zorganizował Ksiądz Dziekan Grzegorz Suchomski proboszcz parafii pw. Maryi Panny W Choszcznie oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.  
A.G.

Więcej…
 
XX Mistrzostwa Polski w Badmintonie Pracowników Oświaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:15

Jubileuszowe Mistrzostwa podobnie jak wszystkie poprzednie, odbyły się w Choszcznie. Uczestniczyło w nich 51 zawodników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych indywidualnie, w deblu i mikście. Głównym organizatorem imprezy był choszczeński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, w wśród współorganizatorów był Powiat Choszczeński. Oprócz rywalizacji o tytuł mistrza, zawodnicy walczyli o puchary m.in.:  Prezesa ZNP, Starosty Choszczeńskiego i Burmistrza Choszczna.
A.G. M.G.

Więcej…
 
Festiwal akordeonowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 13 kwietnia 2018 09:19

Trwa VIII Festiwal Akordeonowy dla szkół muzycznych I i II stopnia Polski Zachodniej i Północnej. Od wczoraj w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie odbywają się warsztaty, próby i wykłady, które wygłosili wczoraj dr Leszek Kołodziejski oraz Krzysztof Naklicki, a na dzisiaj zaplanowana jest prelekcja dr Pawła Zagańczyka. Wczorajszy dzień Festiwal zakończył się koncertem  akordeonowym Leszka Kołodziejskiego - absolwenta Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Pawła Zagańczyka - absolwenta Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
A.D., M.G.

Więcej…
 
Dzieci o promocji zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 13 kwietnia 2018 09:07

„Gdy o zdrowie dbać będziemy bardzo długo pożyjemy” – pod takim hasłem przygotowały swój występ dzieci z przedszkola w Zamęcinie. Najmłodsi mieszkańcy powiatu choszczeńskiego po raz kolejny wzięli  udział w Powiatowym Przeglądzie Programów Artystycznych Promujących Zdrowie pt. Zdrowym być.
Wystąpiły zespoły z Choszczna (przedszkola nr 1, 2, 4, 5), Łaska, Sławęcina, Korytowa i Zamęcina – w sumie ponad 150 przedszkolaków. W krótkich przedstawieniach dzieci przekonywały do zdrowego odżywiania, ruchu i świeżego powietrza, czystości i higieny.
To już XXIV Przegląd zorganizowany przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Jego celem jest kreowanie prozdrowotnych zachowań od najmłodszych lat.
A.G., M.G.

Więcej…
 
Informacja! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
czwartek, 12 kwietnia 2018 13:13

Więcej…
 
XX Mistrzostwa Polski w Badmintonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 12 kwietnia 2018 07:18

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 11 kwietnia 2018 09:17

 
VIII Festiwal Akordeonowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 10 kwietnia 2018 10:59

Więcej…
 
Wiosenny konkurs o Piastku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 10 kwietnia 2018 08:44

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu plastycznego pn. Piastek na tropie wiosny zorganizowanego przez Powiat Choszczeński. Skierowany był do uczniów klas 1- 4 szkół podstawowych. Komisja obradowała w składzie: przewodnicząca - Wicestarosta Choszczeński Wioletta Kaszak oraz członkowie - dyrektor Choszczeńskiego Domu Kultury Małgorzata Kozłowska i Edmund Pokorniecki, instruktor plastyki i twórca klubu plastyka „Impresja”.  Spośród 250 prac, które zostały zgłoszone do konkursu jury przyznało miejsca pierwsze, drugie i trzecie w każdym rodzaju klas oraz 17 wyróżnień.
M.G., A.G.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 181