Aktualności
Ulepszenia na drogach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
czwartek, 19 października 2017 09:08

Powiatowy Zarząd Dróg zakończył realizację dwóch inwestycji przebudowy dróg powiatowych. Trzy kolejne inwestycje są w trakcie.

Zakończone zostały roboty na odcinkach drogi w Chełpie, od Chełpy  poprzez skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 175 do Wardynia i Korytowa, na odcinkach Pełczyce – Sarnik oraz Pełczyce  – Jagów.
Dofinansowanie na te inwestycje - prawie 3 800 000 zł -  Powiat Choszczeński pozyskał z programu  "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi" objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Więcej…
 
Nowy sprzęt sportowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
piątek, 20 października 2017 13:26

W hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie dokonano otwarcia sali fitness. Dofinansowanie  na realizację projektu pn.  „Poprawa infrastruktury sportowej poprzez doposażenie w sprzęt czterech jednostek organizacyjnych powiatu choszczeńskiego” Powiat Choszczeński pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego – z programu „Pomoc finansowa dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę infrastruktury sportowej w 2017 r.”.

Więcej…
 
„Sprawni razem” w badmintonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
piątek, 20 października 2017 12:40

Reprezentanci 7 – miu szkół z Pyrzyc, Stargardu , Świnoujścia, Goleniowa, Chojny, Sławna  i Suliszewa zmagali się wczoraj podczas Mistrzostw Województwa „Sprawni – razem”  w Badmintonie. Organizatorem zawodów – już po raz 12 – był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie. Nagrody i medale wręczali: Wicestarosta  Powiatu Choszczeńskiego Wioletta  Kaszak   i dyrektor SOSW  – Mariusz Bazan, a wśród gości był wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kuźmiński.
Impreza odbyła się hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie. Mistrzostwa były eliminacją do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Koninie w dniach 24 – 26.11.2017 r.

Więcej…
 
Konkurs LADY D. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
czwartek, 19 października 2017 14:22

fot.  ROPS Szczecin

O honorowy tytuł walczyło 13 uczestniczek z województwa zachodniopomorskiego.
Tegoroczne laureatki zostały wyróżnione w 4 kategoriach: „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie społeczne” oraz „Życie zawodowe”. W kategorii „Życie społeczne” wyróżnienie otrzymała Pani Renata Sęk z Recza. Codziennie dokonuje rzeczy niemożliwych, jest mamą dwójki dzieci, a także pełni funkcję rodziny zastępczej dla młodszego rodzeństwa. Walczy by dla swojej rodziny zapewnić ciepły, pełen miłości dom.

Więcej…
 
Rubinowy jubileusz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
czwartek, 19 października 2017 13:04

Klubu Plastyka „Impresja” Choszczeńskiego Domu Kultury obchodzi 40-lecie działania. Grupę założył w listopadzie 1977 roku wychowawca pokoleń choszczeńskich pasjonatów sztuk plastycznych Edmund Jerzy Pokorniecki. Instruktor do dziś z zaangażowaniem prowadzi zajęcia edukacyjne.

Więcej…
 
Powiatowa Rada ds. Seniorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
środa, 18 października 2017 13:43

Wicestarosta Wioletta Kaszak oraz Marek Lewandowski, kierownik Klubu 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie otrzymali dziś powołanie do Powiatowej Rady do Spraw Seniorów. Uchwałę w sprawie powołanie Rady Zarząd Powiatu w Choszcznie podjął 7 lipca. Dziś odbyło się drugie posiedzenie Rady.  
Głównym punktem dzisiejszego spotkania był wybór przewodniczącego Rady. Członkowie Rady spośród zgłoszonych kandydatur w drodze głosowania wybrali Przewodniczącego Rady ds. Seniorów oraz Wiceprzewodniczącego. Przewodniczącą została Pani Irena Sieńko, Wiceprzewodniczącą Rady została Wioletta Kaszak.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc dzieciom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 17 października 2017 10:09

Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej rozpoczynają kolejny cykl spotkań z mieszkańcami Powiatu Choszczeńskiego w ramach realizacji projektu pn. Razem bezpieczniej – na drodze, w Internecie i na wakacjach.
Tym razem zapraszają seniorów i rodziców na szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dzieciom. Jutro o godz. 18.00 będzie spotkanie w świetlicy wiejskiej w Chłopowie, a pojutrze o godz. 15.30 w Domu Kultury w Reczu.
Akcję koordynuje Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Choszcznie. Odbyły się już szkolenia, i warsztaty z przedszkolakami, seniorami  dotyczące zagrożeń cyberprzestrzeni i bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Projekt jest dofinansowany z „Program Ograniczania Przestępczości Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”  Wojewody Zachodniopomorskiego. Umowę dofinansowania sfinalizowali we wrześniu Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz i Wicestarosta Wioletta Kaszak.
M.G.

 
Szansa na rynku pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 16 października 2017 13:14

Szkolenie dla uczniów pn. pracownik usług gastronomicznych rozpoczął Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Suliszewie. Do Ośrodka dotarł sprzęt kuchenny wartości ok. 11 tys. zł zakupiony w ramach dofinansowanego z Funduszy Europejskich projektu pt. Nowe kwalifikacje szansą na lokalnym rynku pracy.

Więcej…
 
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 16 października 2017 12:11

Więcej…
 
Społecznie dla Hani PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 16 października 2017 09:51

Blisko 90 zawodników wystartowało w sobotę w biegu lub marszu dookoła jeziora Klukom. Impreza była charytatywna: dochód z wpisowego uczestników przeznaczony zostanie na zakup nowego wózka dla niepełnosprawnej Hani.
Na zdjęciu rodzice Hani – uczestnicy marszu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 181