Aktualności
Powiatowe Święto Edukacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
piątek, 13 października 2017 14:21

Piosenką w wykonaniu absolwenta Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie - Macieja Radomiaka pt. "Lubię wracać tam gdzie byłem" z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego rozpoczęły się wczorajsze obchody Powiatowego Święta Edukacji.
Gospodarzami uroczystego spotkania był Adam Andriaszkiewicz - Starosta Choszczeński wraz z Wiolettą Kaszak - Wicestarostą Choszczeńskim oraz wójtowie i burmistrzowie gmin z terenu powiatu choszczeńskiego: Robert Adamczyk - Burmistrz Choszczna, Wiesław Łoński - Burmistrz Recza, Bogdan Wojciech Brzustowicz - Wójt Gminy Krzęcin, Adam Błaszczyk - Wójt Gminy Bierzwnik oraz Magdalena Sieńko - zastępca Burmistrza Choszczna.

Więcej…
 
14 października - Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
piątek, 13 października 2017 06:32

 
Ostrzeżenie meterologiczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
czwartek, 12 października 2017 08:18


UWAGA!!!


OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE!!!

Kliknij, aby zobaczyć

 
Międzynarodowy Dzień Niewidomych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
środa, 11 października 2017 13:41

Święto, zwane też Międzynarodowym Dniem Białej laski, przypada 15 października. Wczoraj członkowie Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Zachodniopomorskiego Koła w Choszcznie obchodzili ten szczególny dla nich dzień, który ma przypominać o potrzebach osób dotkniętych brakiem lub uszkodzeniem wzroku. Chcą oni żyć bez barier i jakichkolwiek  ograniczeń.

Więcej…
 
Akcja „Bezpieczny senior” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
środa, 11 października 2017 12:53


Jutro policjanci Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie poprowadzą kolejne spotkania szkoleniowe z cyklu „Bezpieczny senior w ruchu drogowym oraz zagrożenia w cyberprzestrzeni”.  Akcję koordynuje Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Choszcznie.

Miejsca i terminy:
Pełczyce: Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, 12 października, godz. 12.00
Recz: Dom Kultury, 12 października, godz. 15.30
Bierzwnik: Gminny Ośrodek Kultury, 18 października, godz. 16.00

 
70-lecia Koła Łowieckiego RYŚ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 09 października 2017 13:59

Obchody 70-lecia Koła Łowieckiego Ryś rozpoczęła uroczysta Msza Święta, która odbyła się w Kościele pw Narodzenia NMP w Choszcznie. Mszę Św. odprawił ks. Dziekan prob. kan. Grzegorz Suchomski. Oprawę muzyczną Mszy Św. zapewnił Zespół Muzyki Myśliwskiej "Babrzysko", działający przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu. Druga część uroczystości odbyła się już w Choszczeńskim Domu Kultury. Otwarcia dokonał Prezes Koła Łowieckiego “Ryś”  Edward Niepewny.

Więcej…
 
Kołki najlepsze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 09 października 2017 13:46

Trzykrotnie na podium stanęła reprezentacja straży pożarnej z Kołek podczas Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych, które odbyły się w ubiegłą sobotę na placu Witosa w Choszcznie.
W tym roku do strażackich zmagań zgłosiło się łącznie 7 drużyn, które rywalizowały ze sobą w 3 kategoriach, tj. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, Kobiece Drużyny Pożarnicze oraz Ochotnicze Straże Pożarne.
Organizatorem tegorocznych zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Choszcznie oraz Powiat Choszczeński.
Puchary dla zwycięskich drużyn wręczył Adam Andriaszkiewicz - starosta Choszczeński, Wioletta Kaszak -  wicestarosta Choszczeński oraz st. bryg. Marek Garbicz - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie.
A.K.

Więcej…
 
Pismo Wojewody Zachodniopomorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 09 października 2017 13:53


Wojewoda Zachodniopomorski przekazuje w załączeniu, do wiadomości i wykorzystania, pismo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie form pomocy dla poszkodowanych producentów rolnych.


PISMO Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
[do pobrania]

 
XVII Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 09 października 2017 13:07

"Idźmy naprzód z nadzieją" - pod takim hasłem odbył się tegoroczny XVII Dzień Papieski. W programie imprezy zorganizowanej przez Akcję Katolicką parafii p.w. NNMP w Choszcznie znalazły się m.in. koncerty, loteria, przepyszne jedzenie oraz kilkugodzinna licytacja ofiarowanych na aukcję przedmiotów. Podobnie jak w poprzednich edycjach zebrane fundusze przeznaczone zostaną na stypendia dla zdolnej młodzieży.
Jedną z głównych nagród loterii był ufundowany przez Zarząd Powiatu w Choszcznie rower, który z rąk starosty Adama Andriaszkiewicza oraz wicestarosty Wiolety Kaszak odebrała właścicielka szczęśliwego losu.
A.D.

Więcej…
 
Informacja Wojewody Zachodniopomorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
poniedziałek, 09 października 2017 12:41

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 181