Aktualności
XXVII Memoriał A. Kubaszewskiego i E. Kramka zakończony PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 18 września 2017 12:07

Do dwudniowych zmagań szachistów przystąpiło 60 zawodników, którzy rozegrali 11 piętnastominutowych rund. Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Szachowy SKOCZEK Choszczno. W kategorii OPEN zwyciężył Białorusin Nikolai Aliavdin, II miejsce zajął Adam Czuchnicki z Płocka, a III reprezentant UKSz Skoczek Sebastian Matul. Wśród kobiet zwyciężyła Nadzieja Jezikowska UKSz Skoczek, natomiast w kategorii najlepszy senior powyżej 65 lat Jan Czuchnicki ze Szczecina. Tytuł najlepszego juniora do lat 12 powędrował do mieszkańca Żar Pawła Musina. Najstarszym zawodnikiem Memoriału był Jan Dajerling ze Świnoujścia.
A.D.

Więcej…
 
Dożynki Gminne w Drawnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 18 września 2017 10:54

Mieszkańcy Gminy Drawno dziękowali wczoraj za tegoroczne plony. Gminne Dożynki w Drawnie rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą, następnie wszyscy barwnym korowodem udali się do Drawieńskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się dalsza część imprezy.
Na miejscu tradycyjnie podzielono się bochenkiem chleba, który został upieczony z tegorocznych zbiorów. Nie mogło zabraknąć konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz przeglądu przyśpiewek biesiadnych i ludowych w wykonaniu reprezentacji sołectw Gminy Drawno. Zarząd Powiatu w Choszcznie z przyjemnością włączył się w organizację imprezy.
A.K.

Więcej…
 
70-lecie OSP w Stradzewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 18 września 2017 12:26

Uroczystą mszą świętą rozpoczęto obchody 70 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Stradzewie. Następnie poświęcona została figurka Św. Floriana - patrona strażaków. Odświętny apel był również doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla zasłużonych strażaków. Na ręce prezesa OSP w Stradzewie druha Józefa Basistego zostały złożone gratulacje i życzenia. Dla wszystkich druhen i druhów składamy serdeczne życzenia z okazji tak doniosłego jubileuszu i życzymy kolejnych.  
A.K.

Więcej…
 
„Otwórzcie drzwi” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 18 września 2017 12:02

Już po raz siódmy w centrum Choszczna zorganizowano coroczny happening, którego celem jest wyrażenie gestu solidarności z osobami chorymi na schizofrenię i przekroczenie progu symbolicznych drzwi, które dzielą chorych od godnego życia w społeczeństwie. Organizatorami wydarzenia były m.in. Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie i  Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Animus Vera” w Choszcznie. Obchodom towarzyszyły występy dzieci i młodzieży z choszczeńskich szkół i przedszkoli oraz wystawa prac Środowiskowych Domów Samopomocy.
A.D.

Więcej…
 
Za tydzień "Mistrzowska jesień" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 15 września 2017 14:16

Już ponad połowa z funkcjonujących w powiecie szkół zgłosiła swój udział w "Mistrzowskiej jesieni" - z Korytowa, Chrapowa, Recza, Zamęcina, Krzęcina, Niemieńska i Choszczna. Na wasze zgłoszenia czekamy do poniedziałku do godz. 15.30. pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Stawką jest dobra zabawa i puchar starosty choszczeńskiego dla szkoły oraz nagrody indywidualne i wyróżnienia.
ZAPRASZAMY!

 
INFORMACJA! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
piątek, 15 września 2017 11:35

 
Nowy sprzęt sportowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 14 września 2017 14:04

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie korzystają od września z nowego sprzętu sportowego. Zakup został sfinansowany ze środków własnych Powiatu przy dofinansowaniu pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach projektu pn. Poprawa infrastruktury sportowej poprzez doposażenie w sprzęt czterech jednostek organizacyjnych powiatu choszczeńskiego. Dzisiaj w szkole zaprezentowano nowe zestawy do unihokeja, rakiety do badmintona i piłki do gier zespołowych.

Więcej…
 
Komunikat Krajowej Izby Kominiarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
czwartek, 14 września 2017 07:29

POBIERZ KOMUNIKAT

 
„Westpomeranian Greenfield 2017” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 13 września 2017 14:03

Starosta choszczeński Adam Andriaszkiewicz otworzył  konferencję „Westpomeranian Greenfield 2017”, która potrwa do jutra na polu golfowym Modry Las. Celem konferencji jest prezentacja  potencjału inwestycyjnego województwa zachodniopomorskiego. Swoje zasoby przedstawiają m.in. jednostki samorządu terytorialnego, w tym powiat choszczeński i gminy: Recz, Bierzwnik, Drawno, Krzęcin i Choszczno.

 

Więcej…
 
Ostrzeżenie meteorologiczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 13 września 2017 12:08


UWAGA!!!

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE!!!


Kliknij, aby zobaczyć

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 181