Aktualności
Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 22 lutego 2018 14:09


Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. „Animator sportu osób niepełnosprawnych w 2018 r.”

Na podstawie art. 15 ust. 2 h i 2 j ustawy z dnia 24 kwietnia 2004 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 ze zm.), Zarząd Powiatu w Choszcznie informuje, że w wyniku zakończenia procedury konkursowej na realizację zadania pn. „Animator sportu osób niepełnosprawnych w 2018 r.” nie dokonano wyboru żadnej oferty złożonej ww. konkursie.

- OGŁOSZENIE WYNIKU

 
Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 22 lutego 2018 14:05


Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. „Organizacja i upowszechnienie sportów wodnych w powiecie choszczeńskim w 2018 r."

Na podstawie art. 15 ust. 2 h i 2 j ustawy z dnia 24 kwietnia 2004 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 ze zm.), Zarząd Powiatu w Choszcznie informuje, że w wyniku zakończenia procedury konkursowej na realizację zadania pn. „Organizacja i upowszechnianie sportów wodnych w powiecie choszczeńskim w 2018 r.”,  nie dokonano wyboru  żadnej oferty złożonej ww. konkursie.

- OGŁOSZENIE WYNIKU

 
Inwestycja w szkolnictwo zawodowe w Powiecie Choszczeńskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 19 lutego 2018 14:04

Od listopada uczniowie szkół zawodowych w Zespołach Szkół nr 1 i 2 w Choszcznie będą zdobywać kwalifikacje w zmodernizowanych i wyposażonych w nowoczesny park maszynowy warsztatach szkolnych.
Powiat Choszczeński otrzymał dofinansowanie na rozbudowę i doposażenie warsztatów w Choszcznie i Raduniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, oś priorytetowa 9 Infrastruktura publiczna, działanie 9.8 Infrastruktura szkolnictwa zawodowego. Umowę w tej sprawie podpisali: Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz, Wicestarosta Wioletta Kaszak, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Członek Zarządu Województwa Ryszard Mićko.
Całkowita wartość obu projektów: 8 366 141,98 zł. Kwota dofinansowania wynosi: 7 111 220,67 zł.

 

Więcej…
 
Kwalifikacja wojskowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 20 lutego 2018 13:17

Starosta Choszczeński informuje, iż w dniach: 13 marca do 27 marca 2018 r.na terenie powiatu choszczeńskiego odbędzie się kwalifikacja wojskowa. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2018 r. podlegają:
1. Mężczyźni urodzeni w 1999 r.;
2. Mężczyźni urodzeni w latach 1994—1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;
3. Osoby urodzone w latach 1997-1998, które:
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie, za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie, za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej, ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,

Więcej…
 
Podpisanie umowy na dofinansowanie warsztatów ZS nr 1 i ZS nr 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 16 lutego 2018 14:39

- Jesteśmy dumni i szczęśliwi ze skutecznej aplikacji do Regionalnego Programu Operacyjnego w ważnym dla nas obszarze jakim jest oświata, a w szczególności w szkolnictwo zawodowe – powiedział starosta choszczeński Adam Andriaszkiewicz przed podpisaniem umowy o dofinansowaniu warsztatów szkolnych Zespołów Szkół nr 1 i 2 w Choszcznie.
Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego umowę podpisali: Starosta Choszczeński, Wicestarosta Choszczeński Wioletta Kaszak, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Członek Zarządu Województwa Ryszard Mićko.
Marszałek Olgierd Geblewicz podkreślił, iż jego urząd od lat wspiera szkolnictwo zawodowe – Warsztaty szkolne powinny być wyposażone adekwatnie do najnowocześniejszych parków maszynowych przedsiębiorstw – powiedział Marszałek Geblewicz. Gratulując sukcesu Powiatowi Choszczeńskiemu, zwrócił też uwagę na lukę pokoleniową wśród wykwalifikowanej kadry. Dodał, że na przygotowanie profesjonalnej kadry są fundusze w Europejskim Funduszu Społecznym.
Całkowita wartość projektu dla ZS nr 1 oszacowana została na kwotę 3 190 075,30 zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 2 711 564,00 zł, natomiast wartość projektu opracowanego dla ZS nr 2 została oszacowana na 5 176 066,68 zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 4 399 656,67 zł.
A.D., M.G.

Więcej…
 
One Billion Rising lokalnie i solidarnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 14 lutego 2018 11:10

- Stop przemocy -  wykrzyczeli wczoraj uczestnicy happeningu pn. One Billion Rising (Nazywam się Miliard). Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Lokalnie i solidarnie”. Ideą międzynarodowego happeningu jest protest przeciwko przemocy wobec kobiet wyrażony tańcem. Organizatorem wydarzenia od 4 lat jest Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie, a szczególnie zaangażowana w organizację jest szkolna pedagog Edyta Tyburczy- Kujawa. Ambasadorką akcji była Wicestarosta Choszczeński Wioletta Kaszak, a patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk oraz Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz.

Więcej…
 
73 rocznica wyzwolenia Ziemi Drawieńskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 13 lutego 2018 09:46

Uroczystość obchodów Dnia Osadnika i Kombatanta  odbyła się wczoraj pod Pomnikiem Wyzwolenia Ziemi Drawieńskiej w Drawnie. Wystąpiły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im Stefana Żeromskiego i Gimnazjum Publicznego im Saperów Polskich w Drawnie, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Kwiaty pod Pomnikiem złożyli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, instytucji oświatowych, kulturalnych, socjalnych, służb oraz stowarzyszeń. Powiat Choszczeński reprezentowali starosta Adam Andriaszkiewicz oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kuźmiński.
A.G., M.G.

Więcej…
 
One Billion Rising PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 12 lutego 2018 13:29

Jutro o godz. 16.30 na placu przy fontannie odbędzie się choszczeńska edycji akcji One Billion Rising (Nazywam się Miliard). Ambasadorką akcji jest Wicestarosta Choszczeński Wioletta Kaszak, a patronat nad happeningiem objęli Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz oraz Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk.

Więcej…
 
Granty sołeckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 12 lutego 2018 09:16

Do 28 lutego gminy reprezentujące sołectwa z terenu województwa mogą składać wnioski do II edycji konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pn. Granty Sołeckie 2018. Zgłoszenia mogą dotyczyć wyłącznie projektów zaproponowanych do realizacji przez sołtysów danej gminy. Dofinansowane zostaną projekty o charakterze inwestycyjnym - kwalifikowane będą koszty inwestycyjne związane z realizacją projektu (zakupy i usługi).
W tym roku pula „Grantów sołeckich” wynosi 650 tys. zł. Zostanie ona rozdysponowana wśród 65 beneficjentów, czyli kwota dofinansowania projektu wyniesie 10 000 zł. Jedno sołectwo może złożyć jeden wniosek z projektem nieprzekraczającym całkowitej wartości 25 tys. zł.
Dodatkowe informacje oraz pomoc w wypełnianiu wniosków można uzyskać:
tel.: 91 44 10 203
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://www.grantysoleckie.wzp.pl/
A.G., M.G 
Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 09 lutego 2018 09:53

Drużyny dziewcząt ze szkoły podstawowej w Lubianie i chłopców z SP nr 3 w Choszcznie wygrały XVIII edycję turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka”. W kategorii wiekowej U – 12 (klasy IV i V) rywalizowało wczoraj ponad 150 młodych piłkarzy i piłkarek z Powiatu  Choszczeńskiego. Drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Szkoła Podstawowa w Sławęcinie, trzecie - SP Choszczno nr 1. Najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Amelia Kowalczyk z Lubiany, a najlepszą zawodniczką Karolina Apoczkin ze Sławęcina.
Wśród chłopców na drugiej pozycji uplasował się zespół z SP nr 1 w Choszcznie, na trzeciej – drużyna z  SP w Reczu. Najlepszym zawodnikiem został piłkarz z SP nr 1 w Choszcznie Jakub Kaczor,  a królem strzelców - Bartosz Pawlak z SP nr 3 w Choszcznie.
W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów chłopców i 6  zespołów dziewczynek z Choszczna, Suliszewa, Bierzwnika, Recza, Chrapowa, Sławęcina, Zamęcina, Łaska i Lubiany.
W kategorii wiekowej U – 10 turniej zostanie rozegrany 15 lutego w Bierzwniku. Zwycięskie drużyny będą reprezentować Powiat Choszczeński w Finale Wojewódzkim w kwietniu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 181