Aktualności
Zawiadomienie o Sesji Rady Powiatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
wtorek, 06 lutego 2018 13:08

 

Zawiadamiam, że XXIII Sesja Rady Powiatu w Choszcznie odbędzie się dnia 14 lutego 2018 r. o godz. 10:00 w Zespole Szkół nr 1 w Choszcznie, przy ul. Bol. Chrobrego 31A (Kawiarenka).

 

 

Więcej…
 
Zawiadomienia o posiedzeniach Komisji Rady Powiatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Kuźmiński   
poniedziałek, 05 lutego 2018 09:40

 

Zawiadamiamy, że posiedzenia Komisji Rady Powiatu w Choszcznie odbędą się w następujących terminach:

 

 

 

Więcej…
 
Studniówkowa noc w ZS Nr 1 w Choszcznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 05 lutego 2018 13:28

- Życzę Wam, aby ta noc na zawsze zapadła w Waszej pamięci - powiedział Grzegorz Jacek Brzustowicz - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie podczas sobotniego Balu Studniówkowego.
W tegorocznym balu przedmaturalnych uczestniczyło ok 160 uczniów z 8 klas maturalnych.  Uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami zatańczyli tradycyjnego poloneza rozpoczynającego bal oraz dostojnego walca angielskiego.  Tytuł Mistrzów Walca oraz pamiątkową statuetkę otrzymali: Magda Kubicka oraz Michał Hładuniuk - uczniowie IV klasy Technikum Logistycznego.

Więcej…
 
Przedsiębiorcy Roku 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 05 lutego 2018 12:58

Księgarnia Pegaz w Choszcznie otrzymała statuetkę Przedsiębiorstwa Roku 2017 Gminy Choszczno, która została wręczona podczas tegorocznego Balu Północnej Izby Gospodarczej. Z nominacji Powiatu Choszczeńskiego Przedsiębiorcą Roku został Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy.
Przedsiębiorcą roku 2017 Gminy Krzęcin został Marcin Owczarek, krzęciński restaurator. Tytuł Nestora Przedsiębiorczości otrzymał Bogusław Kunowski, wieloletni działacz społeczny i przedsiębiorca powiatu choszczeńskiego, założyciel m.in. piekarni w Suliszewie.
Podczas Balu zbierano datki na pomoc żołnierzom poszkodowanym w misjach wojskowych.

Więcej…
 
Maluję, szukam… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 05 lutego 2018 13:32

„Maluję, szukam…” pod takim hasłem odbyła się IV wystawa autorska Danieli Tejchman. Podczas piątkowej ekspozycji mogliśmy obejrzeć ponad 100 prac. Jak mówi artystka -  to jedna dziesiąta jej dzieł.  Choszczeńska malarka ma w swoim dorobku jeszcze udział w kilku innych wystawach zbiorowych, jest też laureatką konkursów regionalnych. W 2005 r. zdobyła VI miejsce w międzynarodowym konkursie „PEAC” w Szwecji.  Malowanie jest jej pasją.  -  Jak mi się coś nie podoba, to odwracam obraz i może coś z tego będzie – mówi Daniela Tejchman.
A.D.

Więcej…
 
Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Łoński   
czwartek, 01 lutego 2018 09:31

Więcej…
 
Harmonogram dyżurów na luty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 31 stycznia 2018 10:58

 

Więcej…
 
One Billion Rising PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
czwartek, 25 stycznia 2018 11:46

Rozpoczęły się próby do choszczeńskiej, czwartej już edycji akcji One Billion Rising -  Nazywam się Miliard. One Billion Rising to ogólnoświatowy protest przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet wyrażany w formie zespołowego tańca. Happening ma zwrócić szczególną uwagę na jej drastyczny, wciąż lekceważony przejaw – przemoc seksualną.  Tegoroczne hasło One Billion Rising to: Lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet.
Ambasadorką akcji jest Wicestarosta Choszczeński Wioletta Kaszak, a patronat nad happeningiem objęli Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz oraz Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk. W imieniu organizatora - Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie - zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych próbach choreograficznych do finałowego tańca, które odbywają się w środy o godz. 17.00 w hali sportowej ul. Polnej 5.  
A.D.

Link do relacji z ubiegłorocznej edycji akcji w Choszcznie:
https://www.youtube.com/watch?v=0egPxEN4yG0

 

Więcej…
 
Płotno i Stradzewo górą! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 24 stycznia 2018 08:38

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Płotna w grupie starszej (rocznik 2004-2002) oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Stradzewa w grupie młodszej (rocznik 2005 i młodsi) zdobyli Puchar Komendanta PSP w Choszcznie podczas wczorajszego XII Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Halowej Piłce Nożnej. Do Turnieju przystąpiło 9 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu choszczeńskiego.  W grupie młodszej na pozycji II uplasowała się drużyna z Pełczyc, a na III - z Krzęcina.  Najlepszym bramkarzem w tej kategorii został Michał Kowalczyk z Pełczyc. Tytuł najlepszego strzelca powędrował do Grzegorza Dziemiana ze Stradzewa.
W grupie starszej II miejsce zajęła reprezentacja MDP ze Stradzewa, a III - MDP z Pełczyc. Tutaj statuetkę najlepszego bramkarza XII Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Komendanta PSP w Choszcznie zdobył Maciej Krzyżaniak z Płotna, najlepszym bramkarzem Turnieju okrzyknięto również reprezentanta Płotna Sebastiana Lubeckiego.
A.D.

Więcej…
 
Unijne dofinansowanie dla szkół zawodowych w Powiecie Choszczeńskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 23 stycznia 2018 10:35

Powiat Choszczeński otrzymał dofinansowanie na przebudowę, rozbudowę i zmianę sposobu użytkowania części pomieszczeń budynków warsztatów szkolnych oraz zakup wyposażenia oprogramowania dla zawodów technik logistyk i technik mechanik (ZS nr 1) i dla zawodów ślusarz, operator obrabiarek skrawających, mechanik-monter maszyn i urządzeń (ZS nr 2). Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, oś priorytetowa 9 Infrastruktura publiczna, działanie 9.8 Infrastruktura szkolnictwa zawodowego. Całkowita wartość projektu dla Zespołu Szkół nr 1 oszacowana została na kwotę 3 190 075,30 zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 2 711 564,00 zł, natomiast wartość projektu opracowanego dla Zespołu Szkół nr 2 została oszacowana na 5 176 066,68 zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 4 399 656,67 zł.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 181