Ostatnie posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

22.01.2019 15:26

Dziś w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Choszcznie odbyło się ostatnie posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Posiedzenie poprowadził przewodniczący Rady Kazimierz Czapiewski. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Waldemar Rączkiewicz przedstawił informację o sytuacji na lokalnym rynku pracy w powiecie oraz plany działania na bieżący rok. W posiedzeniu uczestniczyła starosta choszczeński Wioletta Kaszak, która na zakończenie spotkania złożyła wszystkim członkom Rady serdeczne podziękowania za aktywną pracę przez cały okres trwania kadencji Rady i za zaangażowanie oraz współpracę  w realizowaniu przez samorząd powiatu zadań  w zakresie polityki rynku pracy.

Przypomnijmy, Powiatowa Rada Rynku Pracy powołana została przez Starostę Choszczeńskiego 23 lutego 2015 r. na podstawie przepisów znowelizowanej ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Została ona utworzona w miejsce Powiatowej Rady Zatrudnienia. Kadencja Rady trwa 4 lata, a członkami są przedstawiciele działający na terenie powiatu: terenowych struktur każdej organizacji związkowej i organizacji pracodawców, reprezentatywnych w rozumieniu ustawy o Trójstronnej Komisji, społeczno-zawodowych organizacji rolników, w tym związków zawodowych rolników indywidualnych i izb rolniczych, jednostek samorządu terytorialnego lub nauki o szczególnej wiedzy i autorytecie w obszarze działania tej rady, organizacji pozarządowych zajmujących się statutowo problematyką rynku pracy.

Działania Rady to m.in. inspirowanie przedsięwzięć do pełnego i produktywnego zatrudnienia w powiecie, opiniowanie kryteriów podziału środków Funduszu Pracy, wydawanie opinii w zakresie wyboru form aktywizacji zawodowej bezrobotnych i innych uprawnionych osób, wydawanie opinii w sprawach dotyczących kierunków kształcenia, szkolenia zawodowego w powiecie, opiniowanie celowości realizacji programów specjalnych, proponowanych przez starostę zmian programów specjalnych oraz celowości realizacji Programu Aktywizacja i Integracja.

A.D.