24.05.2018 11:49

Powiat Choszczeński w okresie od 1 czerwca do 31 grudnia 2017 r. realizował projekt pt. Poprawa infrastruktury sportowej poprzez doposażenie w sprzęt czterech jednostek organizacyjnych powiatu choszczeńskiego współfinansowany z programu „Pomoc finansowa dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę infrastruktury sportowej w 2017 r.” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Niemieńsku za kwotę 5 294 zakupił sprzęt lekkoatletyczny, piłki do gry w piłkę ręczną, hantle oraz dwa ergometry. Wymienił też siatki bramek na boisku do gry w piłkę nożną.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Suliszewie doposażył salę gimnastyczną w siatki ochronne na okna, zamontował słupki do rozciągania siatki i zakupił 13 rakiet do badmintona za prawie 6,5 tys. zł.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie korzystają od września z nowego sprzętu sportowego: nowe zestawy do unihokeja, rakiety do badmintona i piłki do gier zespołowych.

Zespół Szkół nr 2 zakupił sprzęt do sali fitness w Hali Sportowej przy ul. Polnej 5 za kwotę 7 600 zł.

Wartość projektu: 40 000,00 zł

Kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: 17 600,00 zł

Wkład własny powiatu: 22 400,00 zł