Powiat Choszczeński kajakarską stolicą Polski

06.09.2018 13:16

Zawodnicy MOSW Choszczno zostali Mistrzami Polski Seniorów Kajak Polo. Nasi kajakpoliści pokazali wspaniałą formę i umiejętności podczas meczy na przystani MOSW w Choszcznie. Mistrzostwom towarzyszył Ogólnopolski Turniej Młodzików.

Najwyższy poziom sportowy

Gospodarze pokazali, że w kajak polo nie mają sobie w Polsce równych. Drużyna MOSW Choszczno była obecna na podium w każdej kategorii. W kategorii mężczyzn w finale spotkały się dwie drużyny z Choszczna MOSW I i MOSW II, które stoczyły bardzo zaciętą walkę, zakończoną zwycięstwem MOSW II po złotej bramce rzuconej w dogrywce.  I tak w kategorii seniorów: I miejsce MOSW Choszczno II, II miejsce MOSW Choszczno I, III miejsce UKS SET Kaniów A . W kategorii Młodzików: I miejsce MOSW Choszczno, II miejsce Powiśle Warszawa, III miejsce LUKS Kwisa Leśna. W kategorii seniorek: I miejsce UKS Set Kaniów, II miejsce MOSW Choszczno, III miejsce Powiśle Warszawa.

Mistrzowie Polski – MOSW Choszczno II:

Paweł Kalinowski, Jakub Maślak, Hubert Mogdalski, Bartosz Okrasiński, Daniel Jarmarkiewicz, Krzysztof Schiller, Michał Maluszczak, Piotr Kowalski, Marcin Macierzyński.

Wicemistrzowie Polski – MOSW Choszczno I:

Kacper Kowalski, Dawid Jałoszyński, Aleksy Kujawa, Bartosz Barański, Patryk Wlazłowski, Bartosz Diakowski, Filip Jasiukiewicz, Jakub Diakowski, Kacper Bajbuła. 

Wicemistrzynie Polski –  MOSW Choszczno: 

Martyna Nieczysta, Katarzyna Stankiewicz, Katarzyna Kalina, Marta Bokun, Martyna Wojdak, Monika Kulas, Weronika Jasiukiewicz, Oliwia Watkowska. 

Młodzicy MOSW: 

Nadia Watkowska, Wiktor Mikołajczak, Mateusz Gapiński, Samuel Gołębiewski, Andrzej Joksch, Daniel Kalupa, Damian Tałuć. 

Profesjonalna organizacja

Organizator – LUKS „Wodniak” włożył wiele wysiłku w profesjonalne przygotowanie Mistrzostw. Poziom wydarzenia zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym był najwyższy w 21-letniej historii Mistrzostw. Po raz pierwszy w Choszcznie mecze rozgrywane były jednocześnie na trzech profesjonalnych boiskach. Kibice oglądali zawody z zadaszonych trybun, a rozgrywki i bieżące wyniki można było zobaczyć na specjalnym telebimie.

Lokalne wsparcie

Działania Klubu w organizacji Mistrzostw wspierał z zaangażowaniem były Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz oraz Wicestarosta, obecnie Starosta Wioletta Kaszak. Zaangażowała się również Gmina Choszczno i Burmistrz Robert Adamczyk, dofinansowanie przyznał Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Istotny był też projekt grantowy Stowarzyszenia Lider Pojezierza pn. Pomostem do wodniackiej pasji i współpraca kilku klubów wodniackich z naszego regionu, które zakupiły pomosty pływające dzięki projektowi Lidera. – W przypadku dużego wydarzenia pomosty z innych gmin są przewożone do miejsca imprezy.  Taka była idea projektu – mówi Krzysztof Wiklak, komandor Klubu Żeglarskiego „Sztaksel” z Pełczyc i członek zarządu Lidera Pojezierza. 

Maraton na Drawie

Mistrzostwom towarzyszyły IV Turystyczno – Przyrodniczy Maraton Kajakowy Drawa 2018 i I Rodzinny Półmaraton na rzece Drawie. Kajakowi „maratończycy” wystartowali z miejscowości Prostynia (spod mostu na drodze krajowej nr 10) i popłynęli 40 km do biwaku „Bogdanka”. Rodziny z dziećmi pokonały odcinek odcinek 14 km – z Prostynii do przystanii PTTK w Drawnie. 
M. Gmerek
fot. A. Domańska

Print Friendly, PDF & Email