Reprezentacja SOSW w Niemieńsku na Olimpiadzie

10.10.2019 09:37

Ekipa biegaczy reprezentująca Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Niemieńsku: Adam Lachowski, Gracja Nowak, Oskar Wójcik, Oliwia Kubicka, Damian Kubicki, Monika Jakszuk pod opieką Piotra Wasilewicza wystartowała w VI Jesiennych Regionalnych Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych-Polska Regionu Zachodniopomorskiego. Zawody odbyły się we wtorek 2 października w Szczecinku. Na starcie stanęło ok 90 zawodników z ośmiu szkół z naszego województwa.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nasi zawodnicy dzielnie walczyli na trasie przełaju. Wszyscy wystartowali na dystansie 800 m. Ciężka praca nad kondycją i dyscyplina przyniosły efekty i upragnione medale. Złoty medal z Olimpiady przywiozła Monika Jakszuk, brązowe wywalczyli: Oliwia Kubicka, Oskar Wójcik oraz Damian Kubicki, tuż za podium miejsca zajęli: Adam Lachowski i Gracja Nowak. Gratulujemy całej reprezentacji SOSW w Niemieńsku wspaniałego wyniku.