W krainie bajek

08.06.2018 14:22

Blisko 700 dzieci przyjechało na festyn z okazji Dnia Dziecka pt. W krainie bajek w Barnimiu. Po raz 22 zorganizował go Parafialny Zespół Caritas w Barnimiu wraz z Gminą Drawno. Od 10-ciu lat imprezę wspiera Powiat Choszczeński. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie paczki i inne nagrody. Nagrodę główną (rower) spośród dzieci przebranych za postacie z bajek wylosowała 4-letnia Sandra Sokołowska z Barnimia.
Nie zabrakło rywalizacji sportowej. Starostwo Powiatowe w Choszcznie zorganizowało mini bieg na orientację, do którego zgłosiło się 57 zawodników – dzieci wraz z rodzicami. Strażacy z PSP w Choszcznie, Nadleśnictwo Drawno oraz Drawieński Park Narodowy i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przeprowadzały konkursy sprawnościowe dla dzieci. Dużą popularnością cieszyły się instruktaże strażaków: jak zachować się w trakcie pożaru i jak udzielać pierwszej pomocy oraz – jakie służby alarmować.
Na dzieci czekały m.in. skakańce i zjeżdżalnie, dogoterapia, przejażdżki melexem, loteria fantowa, malowanie twarzy i zabawy z Piastkiem – maskotką Powiatu Choszczeńskiego.
Festyn zakończył się meczem piłki nożnej: „Świt” Barnimie pokonał „Inę” Nadarzyn 2:1.
M. Gmerek, A. Konopelski
Fot. W. Urbaniak, A. Kominiarek

Print Friendly, PDF & Email