Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Choszczeńskiego

28.06.2019 12:40

100% Radnych obecnych na wczorajszej Sesji Rady Powiatu opowiedziało się za udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu Choszczeńskiego pod przewodnictwem Starosty Wioletty Kaszak. Radni udzielili również Zarządowi Powiatu wotum zaufania. Warto dodać, że głosowanie obejmowało ocenę pracy obecnego Zarządu jak i również Zarządu poprzedniej kadencji w 2018 roku, który zmienił się po jesiennych wyborach.

Ocena działań Zarządu Powiatu w zakresie stopnia realizacji budżetu, gospodarności i celowości należy do Rady Powiatu, dlatego istotne znaczenie miała m.in. ocena pracy Zarządu dokonana przez Komisję Rewizyjną oraz pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie. Według RIO i Komisji Rewizyjnej przedłożone sprawozdanie finansowe przedstawiało w rzetelny sposób wszystkie informacje istotne dla oceny sytuacji majątkowej i finansowej Powiatu.

Starosta Choszczeński Wioletta Kaszak podziękowała radnym za współpracę przy realizacji budżetu, kierownikom jednostek organizacyjnych powiatu oraz wszystkim pracownikom starostwa za wspaniałą i pełną poświęcenia pracę.