XIII Sesja Rady Powiatu Choszczeńskiego

14.05.2020 13:08

Za nami XIII Sesja Rady Powiatu Choszczeńskiego. Podczas obrad Radni zapoznali się i przyjęli sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu Powiatu z działalności Zarządu w okresie między sesjami, sprawozdanie Komendanta Powiatowego Policji z działalności zawierające również informacje o stanie porządku i bezpieczeństwie publicznym na terenie Powiatu Choszczeńskiego w ubiegłym roku, sprawozdanie roczne z wykonania planu finansowego, w tym inwestycyjnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choszcznie oraz sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Choszcznie za 2019 r.

Radni przyjęli informację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Choszczeńskiego za rok 2019 oraz informację dotyczącą funkcjonowania Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choszcznie w roku 2019.

Tematem XIII Sesji Rady Powiatu Choszczeńskiego były również projekty uchwał dot. m.in. przystąpienia Powiatu Choszczeńskiego do porozumienia dotyczącego wspólnego przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia na zakup energii elektrycznej w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r, w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2020 r. Podjęto uchwałę dotyczącą regulaminu przyznawania stypendium Powiatu Choszczeńskiego dla uczniów szkół średnich za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe oraz uchwałę w sprawie przystąpienia do realizacji projektu w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.