XIX Powiatowy Maraton Pływacki

16.08.2018 11:54

Na przepięknym jeziorze Duży Pełcz w Pełczycach rozegrano wczorajszy XIX Powiatowy Maraton Pływacki.  W zawodach uczestniczyło ponad 40 zawodników. Na dystansie 2,8 km najlepszy czas – 41:36:58 uzyskał gorzowianin Jakub Szymanowski , na kolejnych miejscach uplasowali się: Dawid Gryz z Barlinka oraz Zuzanna Kacelska ze Szczecina. W mini maratonie na dystansie 1km triumfował mieszkaniec Choszczna Alan Kurek, kolejne miejsca zajęli: Tomasz Szymanowski z Gorzowa Wlkp. i Michał Kucharski z Wojcieszyc.  W kategorii do lat 14, na dystansie 250 metrów zwyciężył Mateusz Rozmiarek, drugie miejsce zajęła Inga Juszczak – oboje przyjechali z Gorzowa Wielkopolskiego. Nagrodę specjalną dla najlepszej zawodniczki przyznano szczeciniance Dominice Zielińskiej.
Zarząd Powiatu w Choszcznie włączył się w organizację zawodów fundując puchary dla zwycięzców.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny, tym razem jubileuszowy XX Powiatowy Maraton Pływacki, ale to dopiero za rok.