75-LECIE MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. MARII DĄBROWSKIEJ W CHOSZCZNIE

28.11.2022 11:25

„Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” – słowa Marii Dąbrowskiej zna chyba każda choszcznianka i każdy choszcznianin, jak również osoby odwiedzające miasto Choszczno. Cytat ten od lat widnieje na budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie.
25 listopada powiatowa skarbnica wiedzy obchodziła 75-lecie swojego istnienia. Jubileusz stał się okazją do przypomnienia historii powstania placówki oraz całej kadry tworzącej to miejsce na przestrzeni 75 lat.
Gratulując pięknego święta, wspaniałych lat wielkiej aktywności, Starosta Choszczeńska Wioletta Kaszak podziękowała Dyrektorowi Biblioteki Annie Lewickiej oraz każdej osobie współtworzącej to miejsce, za zaangażowanie, profesjonalizm, ogrom wiedzy, realizowane projekty i okazywany uśmiech.
Tegoroczne obchody to również 20 lat owocnej współpracy Biblioteki z Powiatem Choszczeńskim, bowiem 9 sierpnia 2002 roku Biblioteka stała się Biblioteką Powiatową.
W wydarzeniu uczestniczył również Przewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego, Eugeniusz Nykiel oraz Radne Powiatu Choszczeńskiego Magdalena Sieńko i Bernarda Ewa Dybowska.
Podczas uroczystości Dyrektor Anna Lewicka podziękowała wszystkim Pracownikom, którzy swoją pracą przyczynili się do rozwoju tego miejsca, wręczając Im pamiątkową książkę, bo przecież po literaturę warto sięgać z wielu powodów. Dr. Theodor Seuss Geisel, autor książek dla dzieci, napisał kiedyś, że im więcej się czyta, tym więcej można się dowiedzieć. Książka to obszerne źródło wiedzy, które nie tylko zwiększa naszą inteligencję, ale również poszerza słownictwo, dostarcza informacji, a czytając otwieramy oczy na świat i drugiego człowieka.
Jeszcze raz gratulujemy Brylantowego Jubileuszu i wszystkim Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie z Dyrektor Anną Lewicką na czele, życzymy kolejnych lat owocnej pracy na rzecz kultury, niech towarzyszy temu głęboka satysfakcja z pełnionej misji.