XXII Choszczeńska 10

15.09.2020 09:43

Dokładnie 33 min i 30 s potrzebował Maciej Żołnowski ze Szczecina by pokonać 10 kilometrowy dystans XXIII Choszczeńskiej Dziesiątki. W kategorii open kobiet zwyciężyła Karolina Bilawa z Międzyrzecza pokonując wyznaczony odcinek w czasie 37 min i 43 s. W kategorii Nordic Walking triumfowali: Małgorzata Masłyk z Pyrzyc oraz mieszkaniec Kołczewa Marek Dołęgowski.

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem oraz związanymi z tym obostrzeniami łącznie na mecie tegorocznej Choszczeńskiej Dziesiątki zameldowało się 400 biegaczy. Niecodzienna sytuacja sprawiła, że organizatorzy zmuszeni byli podzielić bieg główny na 2 odrębne rywalizacje.  Wszystko przebiegło zgodnie z planem, dopisała nawet pogoda – powiedział główny organizator biegu Paweł Czapiewski. 

Choszczeńska 10 to również bieg dla dzieci Run Fun. Najmłodsi uczestnicy biegów ulicznych rywalizowali ze sobą na krótkich odcinkach, z podziałem na kategorie wiekowe. Na starcie każdą z grup wiekowych witała Starosta Choszczeński Wioletta Kaszak, która również oddawała symboliczny wystrzał na start. Wszystkie pociechy małe i trochę większe dotarły bezpiecznie na metę i otrzymały symboliczny medal i uścisk Piastka – maskotki Powiatu Choszczeńskiego.

Print Friendly, PDF & Email