FANTASMAGORIE – wystawa autorska Artura Groszkowskiego

14.03.2022 14:27

FANTASMAGORIE pod takim tytułem odbył się w piątkowy wieczór, 11 marca wernisaż rysownika, grafika, rzeźbiarza i jak sam o sobie mówi – umiarkowanego melancholika – ARTURA GROSZKOWSKIEGO. Wystawa inspirowana pracami Beksińskiego, jak podkreśla autor ma jeden wspólny mianownik… przemijanie.

Prace można obejrzeć w Małej Galerii ChDK. Jest to już trzecia wystawa autorska Groszkowskiego w ChDK.

Artur Groszkowski  z wykształcenia pedagog i oligofrenopedagog. Od 2008 r. na co dzień pracuje w Środowiskowym Domy Samopomocy w Choszcznie. Człowiek o wyjątkowej kreatywności, tylko w ostatnim dziesięcioleciu wyróżniono ponad 150 dzieł inspirowanych przez niego, jak również wykonanych pod jego nadzorem. Jest pomysłodawcą i głównym realizatorem Festiwalu Piosenki Niebanalnej, a także serii wystaw zatytułowanych „ Niepełnosprawność we współczesnym świecie”. Jego twórczą wizją jest projekt „ Beksiński – Inspiracje”, który w formie 11 ekspozycji prezentowany był m.in. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim, Archidiecezji Szczecińsko-Kamińskiej, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju i Płockiej Galerii Sztuki.

Życiowa misją plastyka jest rozwój plastycznej aktywności niepełnosprawnych, a ciekawostka jest to, że rysowane przez niego komiksy ozdabiały m.in. „Świat Młodych”, a także wiele tomików poetyckich. 

Warto dodać, że w zeszłym roku Artur Groszkowski był nominowany do statuetki Dęby Powiatu Choszczeńskiego.

 

Print Friendly, PDF & Email