I Posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

11.02.2021 15:16

Dziś odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Podczas spotkania omówione zostały m.in. zasady dotyczące dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2021 r., rozmawiano również o problemach z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne w powiatowych obiektach użyteczności publicznej.

Przypomnijmy, Powiatowa Społeczna Rada do spraw Osób Niepełnosprawnych działająca przy Staroście Choszczeńskim powołana została pod koniec stycznia zeszłego roku.  W jej skład powołani zostali: Monika Rodykow – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzenie w Choszcznie, Andrzej Konopelski – Członek Zarządu Powiatu Choszczeńskiego, Barbara Matwiejko – Prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych w Choszcznie, Elwira Najdora – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piaseczniku oraz Ilona Kasińska – Kierownik Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Choszcznie. Do zakresu działania powiatowych rad należy m.in. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizacji praw osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, ocena realizacji programów oraz opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych. Kadencja Powiatowej Społecznej Rady  ds. Osób Niepełnosprawnych trwa cztery lata.