IV Sesja Rady Powiatu Choszczeńskiego

18.02.2019 13:29

W miniony piątek odbyła się IV Sesja Rady Powiatu Choszczeńskiego, była to okazja by podziękować byłemu Komendantowi Państwowej Staży Pożarnej Markowi Garbiczowi za długoletnią współpracę oraz służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej mieszkańców powiatu choszczeńskiego.

Podczas Sesji Radni zapoznali się i przyjęli sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu Powiatu z działalności Zarządu w okresie między sesjami, sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego za 2018 rok oraz sprawozdaniem za okres 2016-2017 z realizacji „Powiatowego programu opieki nad zabytkami powiatu choszczeńskiego” na lata 2016-2020”.

Radni wysłuchali również informacji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie o stanie bezpieczeństwa powiatu choszczeńskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2018 r., którą przedstawił pełniący obowiązki Komendanta PSP w Choszcznie mł.bryg. mgr inż. Mirosław Dzidek.

Tematem IV Sesji Rady Powiatu Choszczeńskiego były również projekty uchwał dot. m.in. przystąpienia do projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.