Kobiety – Mężczyznom, Mężczyźni – Kobietom”

27.10.2022 13:54

Wczorajsza prelekcja zdrowotna „Kobiety Mężczyznom-Mężczyźni Kobietom” to już szóste spotkanie, na które corocznie zaprasza Starosta Choszczeńska Wioletta Kaszak.

W tym roku poruszony został niezwykle ważny temat, jakim jest depresja, określana obecnie chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Spotkanie otworzyła Starosta Choszczeńska, która przywitała przybyłych gości oraz zaproszonych prelegentów.

O tym, czym jest depresja i co powinniśmy o niej wiedzieć wyjaśniła psycholog Katarzyna Niedzielska, która uważa, że depresję powinniśmy traktować jak chorobę, ponieważ utrzymujący się stan smutku, wkracza w nasze życie niepostrzeżenie, zaburzając nasze funkcjonowanie.

Dietetyk Agnieszka Leciejewska zwróciła uwagę na fakt, iż to, co spożywamy i w jaki sposób przygotowujemy posiłki ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Odpowiednia dieta może nie tylko uzupełnić leczenie depresji, ale także wspomóc profilaktykę choroby.

Następnie głos zabrał fizjoterapeuta Artur Patyk, który przedstawił zależność między aktywnym trybem życia a zdrowiem psychicznym.

Podczas spotkania nie zabrakło pytań do wykładowców oraz miłej niespodzianki w postaci losowania medycznych upominków.

Całość spotkania uświetnili wokaliści: Nina Kondela z Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie, Margita Wilczek-Balcerzak z Choszczeńskiego Domu Kultury oraz Oskar Bajbuła i Michał Wietrzycki z zespołu Feeria.