Nasi stypendyści Prezesa Rady Ministrów

29.11.2022 16:09

Olimpia Jastrzębska, Maksymilian Okonek i Mateusz Siwko – uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie oraz Hanna Kuźmicz, Klaudia Nalewka i Martyna Karmelita – uczennice Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie to zdobywcy Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023.
Starosta Choszczeński Wioletta Kaszak oraz Wicestarosta Paweł Szuber spotkali się z laureatami oraz dyrektorami szkół ponadpodstawowych, by pogratulować uczniom zdobycia tej prestiżowej nagrody.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023 otrzymało 256 uczniów z województwa zachodniopomorskiego (155 w Szczecinie i 101 w Koszalinie).