Pierwszaki ze SP nr 1 w Choszcznie „zabłysną na drodze”

25.11.2019 15:14

Kolejny dzień spotkań z najmłodszymi w ramach programu profilaktycznego „Zabłyśnij na drodze” za nami. Dziś choszczeńscy policjanci w towarzystwie pracowników Starostwa Powiatowego w Choszcznie oraz  Piastka odwiedzili pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą nt. zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, znają również znaki drogowe. W ramach akcji pierwszaki otrzymały kamizelki odblaskowe i obiecały, że od dzisiaj będą widoczne na drodze.

Celem programu „Zabłyśnij na drodze” jest dotarcie do jak największej grupy osób z terenu powiatu choszczeńskiego, zwiększenie wśród nich świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uświadomienie uczestników programu, aby noszenie elementów odblaskowych stało się ich codziennym nawykiem i dobrą praktyką, stosowaną bez wyjątków, gdyż może ona uratować zdrowie czy nawet życie.