Powiat Choszczeński zaproszony do OSGC

19.06.2018 08:29

W zespole poklasztornym w Marianowie w dniu 8 czerwca 2018 r. odbyło się Ogólnopolskie Forum Szklaku Cysterskiego. Podczas obrad Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich Przewodniczący Stowarzyszenia Pan Sebastian Staniszewski złożył na ręce Starosty Choszczeńskiego Pani Wioletty Kaszak list intencyjny dotyczący zaproszenia do współpracy i przyjęcia w poczet członków OSGC Powiatu Choszczeńskiego.
Przypomnijmy, że to właśnie na terenie Powiatu Choszczeńskiego w 2007 r.  podpisano akt założycielski Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich. Stowarzyszenie powstało, aby reprezentować wspólne interesy gmin i powiatów w zakresie ochrony dziedzictwa cysterskiego oraz aby podjąć współpracę z podmiotami państwowymi, instytucjami kościelnymi w obszarze ochrony   i promocji dorobku pozostawionego przez Cystersów. Obecnie Stowarzyszenie zrzesza 23 gminy członkowskie, 4 członków wspierających i 4 członków honorowych. Członkowie reprezentując dziewięć województw angażują się w projekty inwestycyjne wokół obiektów cysterskich i pocysterskich. Przystąpienie do OSGC umożliwi także szerszą promocję Powiatu dzięki udziałowi w wydarzeniach i kampaniach promocyjnych oraz współpracę w tworzeniu lokalnych produktów turystycznych.
Aneta Kołuda
fot. Urząd Gminy Marianowo, Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Pocysterskiego w Bierzwniku