„Scena z Nadbrzeżnej”

09.08.2022 15:07

W miniony weekend przy budynku Starostwa Powiatowego w Choszcznie po raz kolejny zawitała „Scena z Nadbrzeżnej”.  Gry, zabawy, animacje dla dzieci, konkursy, koncert zespołu Feeria, zawody kajak-polo i żeglarskie, a do tego pyszna zupa rybna przyciągnęły na ul. Nadbrzeżną przed budynek Starostwa Powiatowego w Choszcznie rzeszę mieszkańców i sympatyków powiatu.  Podczas wydarzenia miała miejsce promocja nowego logo Powiatu Choszczeńskiego. Uczestnicy otrzymali z rąk Starosty Choszczeńskiej Wioletty Kaszak oraz Sekretarz Powiatu Elżbiety Szyszki pamiątkowe przypinki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria, podczas której można było wygrać gadżety z nowym logo m.in. długopisy, torby, magnesy, smycze i leżaki plażowe. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chłopowa przygotowały kolorową watę cukrową i chrupiący popcorn. Ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych cieszyło się stoisko Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek”.

W sportowej części „Sceny z Nadbrzeżnej” Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy „Wodniak” zorganizował Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo. W zawodach uczestniczyły najlepsze drużyny z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Wśród Młodziczek triumfowały dziewczyny z Olimpijczyk Kliniska, kolejne miejsca zajęły KTW Kalisz oraz MOSW Choszczno. W kategorii Młodzików pierwsze miejsce na podium zajęła reprezentacja Olimpijczyk Kliniska, drugie miejsce MOSW Choszczno, na trzeciej pozycji uplasowali się chłopcy z KTW Kalisz. Puchary i medale dla zwycięzców zawodów wręczyła Starosta Choszczeńska Wioletta Kaszak, Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Nykiel, Prezes LUKS Wodniak Dariusz Bajbuła oraz Członek Zarządu LUKS „Wodniak”, a zarazem trener Norbert Watkowski.

W ramach „Lata pod Żaglami” na pięknym jeziorze Klukom odbyły się również zawody żeglarskie. Swoje umiejętności pokazali podopieczni trenera Piotra Soroki, którzy na co dzień trenują w sekcji żeglarskiej w MOSW w Choszcznie w klasie Optimist. W zawodach pierwsze miejsce zajął Oskar Mazur, drugie Antonina Zakrzewska, trzecie miejsce Franciszek Kaszak. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Wojciech Kowalik i Nikodem Bernat.  

W części artystycznej usłyszeliśmy wspaniałe wokale młodzieży z zespołu Feeria.  Na „Scenie z Nadbrzeżnej” zaśpiewali: Hanna Dziatko, Hanna Bruzi, Paulina Apoczkin-Domańska, Sandra Żuk-Grzejszczyk, Jerzy Ciecierski, Hubert Kończal, Oskar Bajbuła, Jan Żołnierzów oraz Patryk Łassa. Gościnnie do występu dołączyła się Emma Lipska – utalentowana dziewczyna z Ukrainy.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było „Kino pod Gwiazdami” w ramach, którego wyemitowana została polska komedia romantyczna „Poskromienie Złośnicy”.

Organizatorem wydarzenia był Powiat Choszczeński, Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy „Wodniak” oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Choszcznie.

 

 

Print Friendly, PDF & Email