Scena z Nadbrzeżnej. Bezpiecznie nad wodą – aktywnie i sportowo!

15.09.2020 12:48

Scena z Nadbrzeżnej to pilotażowe wydarzenie kulturalno- sportowe, które powstało z myślą, aby promować sporty wodne w Powiecie Choszczeńskim. W sobotni poranek na ul. Nadbrzeżną powrócił letni klimat. Zwykle spokojny skwer przy budynku Starostwa Powiatowego w Choszcznie zachęcający do spacerów i odpoczynku, zamienił się trybuny sportowe. Wszystko za sprawą drużyn kajakarskich z MOSW w Choszcznie, którzy rozegrali między sobą pokazowe mecze kajak-polo. Dodatkową atrakcją była prezentacja sekcji kajakarstwa klasycznego oraz sekcji żeglarskiej.
Krzysztof Wiklak – Kierownik Drużyny WOPR Pełczyce wraz z całą załogą przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego z użyciem specjalistycznego drona ratowniczego. Dodatkową atrakcją były zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Wodniak” gry, zabawy i konkurencje sportowe dla dzieci.
Wisienką na torcie i ucztą dla ucha okazał się koncert „75 lat Pomorza Zachodniego” BBK Dariusz Koronczewski, gościnnie z Marią Radoszewską, którzy wykonywali utwory z repertuaru zespołu Filipinki
Tego dnia Wioletta Kaszak Starosta Choszczeński oraz Paweł Szuber Wicestarosta dokonali oficjalnego otwarcia zakupionej z projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014- 2020 Sceny z Nadbrzeżnej.