Śladami Wedlów i drawieńskich krasnali

16.08.2022 14:08

13.08.2022 r. w Drawnie odbyło się wydarzenie: „Śladami Wedlów i drawieńskich krasnali‘’.
Wokół głównego skweru powstała osada krasnali z przeróżnymi warsztatami dla mieszkańców, a wzgórze Wedlów stało się miejscem rekonstrukcji wioski średniowiecznej pełnej gier i zabaw w klimacie epoki.
Nie zabrakło muzycznych koncertów.
Organizatorami przedsięwzięcia byli: Gmina Drawno i Drawieński Ośrodek Kultury, współorganizatorem Pomorze Zachodnie. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Choszczeńskiego.
W wydarzeniu uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego Eugeniusz Nykiel, Członek Zarządu Powiatu Choszczeńskiego Andrzej Konopelski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego Jan Kuźmiński oraz Radna Rady Powiatu Choszczeńskiego Małgorzata Buchajczyk.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Gminy Drawno.