Szkolenie dot. zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego

22.03.2023 13:32

Wczoraj w internacie Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie rodziny zastępcze z terenu powiatu choszczeńskiego miały okazję uczestniczyć w szkoleniu dot. zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Inicjatorem spotkania była starosta choszczeński Wioletta Kaszak, która zwróciła szczególną uwagę na zagrożenia związane z ulatnianiem się tlenku węgla, zwanym potocznie „cichym zabójcą”.
Prowadzący szkolenie asp. Szymon Śliwa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie przedstawił uczestnikom główne przyczyny pojawiania się czadu, a także omówił profilaktykę, objawy zatrucia i zasady udzielania pierwszej pomocy.
Ze względu na swoje właściwości (czad nie ma smaku, zapachu, barwy, jest niedrażniący) tlenek węgla wykrywalny jest jedynie przy pomocy czujnika. Takie detektory czadu otrzymały od starosty obecne na spotkaniu rodziny zastępcze.
W szkoleniu uczestniczyli również wicestarosta Paweł Szuber, przewodniczący Rady Powiatu Choszczeńskiego, Eugeniusz Nykiel, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Choszcznie, Monika Rodykow, kierownicy Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Choszcznie, Ilona Kasińska i Wojciech Woźniak.