XVI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

17.05.2018 14:46

Anna Kuźniak ze SP w Łasku zdobyła Grand Prix XVI Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Suliszewie. Najwyższy poziom języka angielskiego zaprezentował Holly McClean ze SP nr 3 w Choszcznie. W organizację konkursu zaangażował się Powiat Choszczeński.
Zaśpiewało w sumie 26 uczniów ze szkół podstawowych z Krzęcina, Łaska, Sławęcina, Korytowa, Recza i Szkoła Podstawowa nr 3 z Choszczna:  8 solistów w kategorii klas I-IV, 11 solistów w kategorii klas V-VII i 3 zespoły w dwu – i trzyosobowych składach. W kategorii zespołów I miejsce zdobył Zespół Wokalny z Krzęcina, II miejsce „Rock Girls” z Suliszewa, a trzecie miejsce zespół „The Girls” ze Sławęcina.
W kategorii klas I-IV pierwsze miejsce zajęła Sandra Glińska, a II miejsce – Martyna Urwentowicz, obie ze szkoły w Suliszewie. Równorzędne trzecie miejsce zajęły Katarzyna Wisłocka z Łaska i Maja Tuńska z Krzęcina. Martyna Kokot i Bartosz Łukowski ze szkoły w Korytowie zajęli IV miejsce a Magdalena Rębas (SP Łasko) – V miejsce.
Spośród uczniów klas V-VII pierwsze miejsce zajęła Zofia Wadecka ze SP nr 3 w Choszcznie, drugie – Dagmara Biniecka z SP Suliszewo, a równorzędne trzecie miejsce – Milena Kiełducka ze SP w Łasku i Hanna Gryczewska ze SP w Reczu.
IV miejsce: Julia Jekiełek (SP Krzęcin). Zofia Skubiak (SP Sławęcin), Hanna Juszczak (SP Łasko).
V miejsce: Zuzanna Trusewicz (SP Łasko), Anna Szymulewicz (SP Suliszewo), Nikola Błaszczyka (SP 3 Choszczno).
Jury w składzie Artur Niedzielski, Roman Szymański i Anna Kinga Dudziak bardzo wysoko oceniło poziom artystyczny i językowy wszystkich wykonawców. Uczniów do konkursu oraz konkurs przygotowały Renata Bielaniuk i Joanna Konopacka.
Informacja: SP Suliszewo
fot. A. Goławska